Şotlandiya nəhəngləri fiaskoya uğradı, "Slovan" "Roma"nı dayandırdı
Avropa Liqasında pley-off mərhələsi başa çatıb. Stadium.az xəbər verir ki, baş tutan 37 matçdan sonra qrup mərhələsində iştirak edəcək komandaların adına aydınlıq gəlib.
Avropa Liqası
Pley-off
Cavab oyunları
25 avqust
Dinamo (Rumıniya) - Vorskla (Ukrayna) 2:3
Qollar: Qabriel Torye, 45. Marius Tuçudean, 90+1 - Ahmed Yanuzi, 37. Oleq Barannik, 72; 78.
İlk oyun - 1.2.
Spartak (Moskva, Rusiya) - Legia (Polşa) 2:3
Qollar: Kirill Kombarov, 10. Dmitri Kombarov, 27-pen - Miçal Kuçarjik, 29 Matsey Rubus, 43. Yanus Qol, 90+2.
İlk oyun - 2:2.
Renn (Frans) - Srvena Zvezda (Serbiya) 4:0
Qolar: Viktor Montano, 10. Yann M?Vila, 19-pen. Vinkent Pajot, 84. Jires Ekoko, 90+1
İlk oyun - 2:1.
PSV (Hollandiya) - Rid (Avstriya) 5:0
Qollar: Ola Toyvonen, 53. Jeremain Lens, 67. Georginio Viynaldum, 74. Zakaria Labyad, 79. Kevin Strootman, 90+2.
İlk oyun - 0:0.
AEK (Kipr) - Rosenborg (Norveç) 2:1
Qollar: Qrequr van Diyk, 21; 54-pen - Markus Henriksen, 68.
İlk oyun - 0:0.
Dinamo (Ukrayna) - Liteks (Bolqarıstan) 1:0
Qol: Artem Milevski, 74.
İlk oyun - 2:1.
Qaz Metan (Rumıniya) - Austriya (Avstriya) 1:0
Qol: Ovidiu Stefan Hoban, 40.
İlk oyun - 1:3.
Spartak (Slovakiya) - Lokomotiv (Rusiya) 1:1
Qollar: Renat Yanbayev, 38 (avtoqol) - Viktor Obinna, 80.
İlk oyun - 0:2.
Dinamo (Gürcüstan) - AEK (Yunanıstan) 1:0 (Ə/V - 1:1)
Qol: Aleksandr Koşkadze, 1 - Leonardo, 11-pen
İlk oyun - 0:1.
ÇSKA (Bolqarıstan) - Styaua (Rumıniya) 1:1
Qollar: Mişel, 83 Kristian Tanase, 73.
İlk oyun - 0:2.
Hapoel (Təl-Əviv, İsrail) - Ekranas (Litva) 4:0
Qollar: Elroy Kohen, 37. Omer Damari, 53. Toto Temile, 81. Maaran Lala, 90+2.
İlk oyun - 0:1.
Yanq Boyz (İsveçrə) - Braqa (Portuqaliya) 2:2
Qollar: Mayuka, 61.Aleksandr Fernerud, 82 - Helder Barbosa, 24. Lima, 79.
İlk oyun - 0:0.
Rapid (Rumıniya) - Slask (Polşa) 1:1
Qollar: Daniel Panku, 12 - Valdemar Sobota, 90+2.
İlk oyun - 3:1.
Sparta (Çexiya) - Vasluy (Rumıniya) 1:0
Qol: Manuel Pamiç, 59.
İlk oyun - 0:2.
Helsinqborq (İsveç) - Standard (Belçika) 1:3
Qollar: Rasmus Yonsson, 61-pen - M´baye Leye, 14. Frank Berrier, 34. Aloys Nonq, 68.
İlk oyun - 0:1.
Şalke 04 (Almaniya) - HİK (Finlandiya) 6:1
Qollar: Klaas Yan Huntelaar, 15-pen; 25; 49-pen; 63. Kiriakos Papadopoulos, 56.Julian Draksler, 82 - Teemu Pukki, 20.
İlk oyun - 0:2.
Anderlext (Belçika) - Bursaspor (Türkiyə) 2:2
Qollar: Roland Yuhas, 38.Milan Yovanoviç, 57 - Turqay Bahadır, 6; 68.
İlk oyun - 2:1.
Brügge (Belçika) - Zestafoni (Gürcüstan) 2:0
Qollar: Josep Akpala, 7; 27.
İlk oyun - 3:3.
Dnepr (Ukrayna) - Fulhem (İngiltərə) 1:0
Qol: Yegen Şaxov, 22.
İlk oyun - 0:3.
Reyncers (Şotlandiya) - Maribor (Sloveniya) 1:1
Qollar: Karlos Bokaneqra, 75 - Dalibor Volas, 55.
İlk oyun - 1.2.
Sion (İsveçrə) - Seltik (Şotlandiya) 3:1
Qollar: Paskal Feindouno, 3-pen; 63. Covanni Sio, 82 - Karles Mulqrev, 78.
İlk oyun - 0:0.
Vitoriya (Portuqaliya) - Atletiko (İspaniya) 0:4
Qollar: Qabi, 2. Adrian, 18; 60. Eduardo Salvio, 81.
İlk oyun - 0:2.
Alaniya (Rusiya) - Beşiktaş (Türkiyə) 2:0
Qol: Georgi Qabulov, 81. Danilo Neko, 88.
İlk oyun - 0:3.
Alkmaar (Hollandiya) - Aalesund (Norveç) 6:0
Qollar: Pontus Vernbloom, 7. Jozi Altidore, 25; 59. Maarten Martens, 54. Brett Holman, 88. Niklas Moysander, 90.
İlk oyun - 1:2.
Soşo (Fransa) - Metallist (Ukrayna) 0:4
Qollar: Joze Sosa, 6. Conathan Kristaldo, 11; 49. Barkellos Taison, 51.
İlk oyun - 0:0.
Roma (İtaliya) - Slovan (Slovakiya) 1:1
Qollar: Simone Perrotta, 11 - Peter Stepanovski, 82.
İlk oyun - 0:1.
Stok Siti (İngiltərə) - Tun (İsveşrə) 4:1
Qollar: Mattey Upson, 25. Kenvine Yones, 31; 72. Qlenn Velan, 38 - - Andreas Vittver, 78.
İlk oyun - 1:0.
Birminghem (İngiltərə) - Nasional (Portuqaliya) 3:0
Qollar: Nathan Redmond, 15. David Murpi, 24. Kris Vud, 86.
İlk oyun - 0:0.
Panatinaikos (Yunanıstan) - Makkabi (Təl-Əviv, İsrail) 2:1
Qollar: Alain Boumsonq, 70. Joze Toşe, 79 - Haris Medunyanin, 61.
İlk oyun - 0:3.
Rabotniçki (Makedoniya) - Latsio (İtaliya) 1:3
Qollar: Lazarevski, 39 - Tommaso Roççi, 23; 77. Anderson Hernanes, 74.
İlk oyun - 0:6.
PSJ (Fransa) - Differdange (Lüksemburq) 2:0
Qollar: Nene, 65. Yannik Afoun, 79 (avtoqol).
İlk oyun - 4:0.
Tottenhem (İngiltərə) - Hearts (Şotlandiya) 0:0
İlk oyun - 5:0.
Karpatı (Ukrayna) - PAOK (Yunanıstan) 1:1
Qollar: Perez Lukas, 45-pen - Sotiris Balafas, 55.
İlk oyun - 0:2.
Salzburq (Avstriya) - Omonia (Kipr) 1:0
Qol: Martin Hinteregger, 51.
İlk oyun - 1:2.
Sevilya (İspaniya) - Hannover 96 (Almaniya) 1:1
Qollar: Emanuel Poqatets, 37 (avtoqol) - Mohammed Abdellaoue, 23.
İlk oyun - 1:2.
Partizan (Serbiya) - Şamrok (İrlandiya) 1:1 (Ə/V - 1:2)
Qollar: Vladimir Volkov, 35 - Patrik Sullivan, 58. Stepan Rike, 113.
İlk oyun - 1:1.
F/T: Sportinq (Portuqaliya) - Nordsjaelland (Danimarka) 2:1
Qollar: Andre Santos, 77. Evaldo, 82 - Andreas Laudrup, 90+3.
İlk oyun - 0:0.
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |