Daha 25 dəst medal paylanıldı
Bakı-2015 I Avropa Oyunlarının X günündə 25 dəst medalın sahibi məlum olub. Stadium.az xəbər verir ki, 10 idman növündə mükafatçıların adlarına aydınlıq gəlib.
Belə ki, Aerobika, akrobatika, batut, bədii gimnastika, atıcılıq, çimərlik voleybolu, kamandan oxatma, şosse velosipedi, su polosu və suyatullanma yarışlarında ən güclülər müəyyənləşib.
Azərbaycan Oyunların X günündə 2 medal qazanıb. Bədii gimnastımız Marina Durunda fəxri kürsünün ikinci pilləsinə qalxdığı halda, batutçu İlya Qrişunin 3-cü yeri tutub.
Bu gün qeydə alınan nəticələrdən sonra Azərbaycan yarışda qazandığı medalların sayını 35-ə çatdırıb.
Bununla I Avropa Oyunlarında ümumilikdə 140 dəst medal öz sahibini tapıb.
Aerobika
Qarışıq cütlük
1. Sara Lopes Moreno/Visente Lloris Lli (İspaniya)
2. Miçaela Kastoldi/David Donati (İtaliya)
3. Dukik Canazian/Denis Solovev (Rusiya)
Qruplar
1. Macarıstan
2. Rumıniya
3. İspaniya
Akrobatika
Qarışıq cütlük
Temp hərəkətləri
1. Marina Çernova/Georgi Pataraya (Rusiya)
2. Yana Vastavel/Solano Kassamayor (Belçika)
3. Hanna Bauqin/Rayan Bartlett (Böyük Britaniya)
Balans hərəkətləri
1. Çernova/Georgi Pataraya (Rusiya)
2. Yana Vastavel/Solano Kassamayor (Belçika)
3. Hanna Bauqin/Rayan Bartlett (Böyük Britaniya)
Qadınlar
Qrup
Balans hərəkətləri
1. Belçika
2. Rusiya
3. Belarus
Temp hərəkətləri
1. Belçika
2. Rusiya
3. Belarus
Batut
Kişilər
Batut
1. Dmitri Uşakov (Rusiya)
2. Vladislav Xançarov (Belarus)
3. İlya Qrişunin (Azərbaycan)
Sinxron hərəkətlər
1. Mixail Melnik/Dmitri Uşakov (Rusiya)
2. Vladislav Xançarov/Mikalay Kazak (Belarus)
3. Martin Qromovski/Kirilo Sonin (Almaniya)
Qadınlar
Batut
1. Yana Pavlova (Rusiya)
2. Katerin Drişoll (Böyük Britaniya)
3. Hanna Xarçonak (Belarus)
Sinxron hərəkətlər
1. Anna Kornetskaya/Yana Pavlova (Rusiya)
2. Marine Jurber/Joelle Valles (Fransa)
3. Bitriz Martins/Ana Rente (Portuqaliya)
Bədii gimnastika
Fərdi
Həlqə
1. Marqarita Mamun (Rusiya)
2. Melitina Staniovta (Belarus)
3. Neta Rivkin (İsrail)
Top
1. Yana Kudryavtseva (Rusiya)
2. Qanna Rizatdinova (Ukrayna)
3. Melitina Staniovta (Belarus)
Gürzlər
1. Yana Kudryavtseva (Rusiya)
2. Qanna Rizatdinova (Ukrayna)
3. Melitina Staniovta (Belarus)
Lent
1. Yana Kudryavtseva (Rusiya)
2. Marina Durunda (Azərbaycan)
3. Salome Pazava (Gürcüstan)
Qrup
Lent
1. Rusiya
2. Ukrayna
3. İsrail
Gürzlər və həlqələr
1. Belarus
2. İsrail
3. Ukrayna
Atıcılıq
Kişilər
50 metrdən 3 vəziyyətdə tüfənglə atəş
1. Valerian Soveplan (Fransa)
2. Petar Qorsa (Xorvatiya)
3. Vitali Bubnoviç (Belarus)
Dairəvi stend
1. Valerio Luçini (İtaliya)
2. Stefan Nilsson (İsveç)
3. Marko Kemppaynen (Finlandiya)
25 metrdən tapança ilə sürətli atəş
1. Kristian Reitz (Almaniya)
2. Aleksey Klimov (Rusiya)
3. Oliver Geis (Almaniya)
Kamandan oxatma
Qadınlar
Fərdi
1. Karina Vinter (Almaniya)
2. Maya Yaqer (Danimarka)
3. Alisia Marin (İspaniya)
Şosse velosipedi
Kişilər
Şosse yarışı
1. Leon Luis Sançes (İspaniya)
2. Andrey Qrivko (Ukrayna)
3. Petr Vakoç (Çexiya)
Su polosu
1. Serbiya
2. İspaniya
3. Yunanıstan
Çimərlik voleybolu
Kişilər
1. Martins Plavins/Haralds Reqza (Latviya)
2. Dmitri Barsuk/Yaroslav Koşkarev (Rusiya)
3. Premiçl Kubala/Yan Hadrava (Çexiya)
Suyatullanma
Kişilər
Platforma
1. Mattyu Li (Böyük Britaniya)
2. Nikita Şleyker (Rusiya)
3. Aleksis Yandard (Fransa)
Qadınlar
3m tramplin
1. Katerine Torrans (Böyük Britaniya)
2. Yekaterina Nekrasova (Rusiya)
3. Saskia Ottinqaus (Almaniya)
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |