DÇ-2018 seçmə mərhələsi: Hollandiya uduzdu, Belçika və Portuqaliyadan darmadağın -YENİLƏNDİ
DÇ-2018-in seçmə mərhələsində III turun oyunları davam edir.
Stadium.az xəbər verir ki, bu gün daha 3 qrupda görüşlər keçiriləcək.
Günün ən maraqla gözlənilən oyunu B qrupunun əsas favoritləri - Hollandiya və Fransa arasında baş tutacaq.
10 oktyabr
DÇ-2018-in seçmə mərhələsi
III tur
“A” qrupu
22:45. Hollandiya - Fransa - 0:1
Qol: Poqba, 30
22:45. İsveç - Bolqarıstan - 3:0
Qollar: Tayvonen, 39, Hilyemark, 45, Nilsson, 58
22:45. Belarus - Lüksemburq - 1:1
1. | Hollandiya | 2 | 1 | 1 | 0 | 5:2 | 4 |
2. | Fransa | 2 | 1 | 1 | 0 | 4:1 | 4 |
3. | İsveç | 2 | 1 | 1 | 0 | 2:1 | 4 |
4. | Bolqarıstan | 2 | 1 | 0 | 1 | 5:7 | 3 |
5. | Belarus | 2 | 0 | 1 | 1 | 1:4 | 1 |
6. | Lüksemburq | 2 | 0 | 0 | 2 | 3:5 | 0 |
"B” qrupu
22:45. Andorra - İsveçrə - 1:2
Qol: Şar, 19-pen.
22:45. Farer adaları - Portuqaliya - 0:6
Qollar: Andre Silva, 12, 22, 37, Ronaldo, 65
22:45. Latviya - Macarıstan - 0:2
Qol: Qyurkso, 19
1. | İsveçrə | 2 | 2 | 0 | 0 | 5:2 | 6 |
2. | Farer adaları | 2 | 1 | 1 | 0 | 2:0 | 4 |
3. | Portuqaliya | 2 | 1 | 0 | 1 | 6:2 | 3 |
4. | Latviya | 2 | 1 | 0 | 1 | 1:2 | 3 |
5. | Macarıstan | 2 | 0 | 1 | 1 | 2:3 | 1 |
6. | Andorra | 2 | 0 | 0 | 2 | 0:7 | 0 |
“H” qrupu
22:45. Cəbəllütariq - Belçika - 0:6 (İkinci hissə)
Qol: Benteke, 1, 43, 56, Vitsel, 19, Mertens, 51
22:45. Estoniya - Yunanıstan - 0:2 (İkinci hissə)
Qol: Torosidis, 2, Stafulidis, 61
22:45. Bosniya və Hersoqovina - Kipr - 2:0
Qol: Edin Dzeko, 70
1. | Belçika | 2 | 2 | 0 | 0 | 7:0 | 6 |
2. | Yunanıstan | 2 | 2 | 0 | 0 | 6:1 | 6 |
3. | Bosniya və Hersoqovina | 2 | 1 | 0 | 1 | 5:4 | 3 |
4. | Estoniya | 2 | 1 | 0 | 1 | 4:5 | 3 |
5. | Kipr | 2 | 0 | 2 | 1 | 0:5 | 0 |
6. | Cəbəllütariq | 2 | 0 | 0 | 2 | 1:8 | 0 |
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |