London-2012: İdmançılarımızın 1/4 final mərhələsindəki rəqibləri məlum oldu
XXX Yay Olimpiya Oyunlarında ölkəmizi akardemik
avarçəkmə yarışında təmsil edən Aleksandr Aleksandrov (2000 m) və Natalya
Mustafayevanın (2000 m) 1/4 finaldakı rəqibləri müəyyənləşib. Stadium.az xəbər
verir ki, Aleksandrov yarımfinala adlamaq üçün Anderson Noçetti (Braziliya), Marsel
Haker (Almaniya), Alan Kembell (Böyük Britaniya), Patrik Salas (Meksika) bə
Donq Yonq Kimlə (Cənubi Koreya) yarışacaq.
Natalya Mustafayevanın rəqibləri isə Ye Ci Kim (Cənubi
Koreya), Aruno Sakaribaro (Yaponiya), Yekatirina Karsten (Belarus), Fi-Udbi
Eriksen (Danimarka) və Kisse Da Koştadır (Braziliya).
Qeyd edək ki, yarımfinala yüksəlmək üçün hər iki
idmançımız iyulun 31-də baş tutacaq yarışda “ilk üçlüy”ə düşməlidir.
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |