PFL ilk turun təyinatlarını açıqladı
Əvəzedici heyətlərin Azərbaycan birinciliyində I turunun oyun cədvəli aşağıdakı kimidir:
3
avqust (cümə)
17:00 "Simurq"
- "Qəbələ"
Hakimlər: İnqilab Məmmədov, Vüqar Bayramov, Mirzə Fərzəliyev,
Yusif Hüseynov
Hakim-inspektor: Əvəz Şıxıyev
Zaqatala şəhər stadionu
18:30 "Sumqayıt"
- AZAL
Hakimlər: Elnur Muradov, Akif Əmirəli, Vüsal Qənbərov,
Anar Fərəcov
Hakim-inspektor: Nazim Əliyev
"Dalğa Arena" stadion
18:30 "Kəpəz"
- "Turan"
Hakimlər: Namiq Bəkirov, Ruslan Nəsibov, Səbuhi
Əmrahov, Müslüm Mövludov
Hakim-inspektor: Elşad Ağayev
Gəncə şəhər stadionu
4
avqust (bazar)
17:00 "Neftçi"
- "Bakı"
Hakimlər: Anar Niyazov, Knyaz Əmiraslanov, İsgəndər
Əliyev, Ömər Paşayev
Hakim-inspektor: Abbas Hüseynov
"Dalğa Arena" stadionu
18:30 "Rəvan"
- "Xəzər Lənkəran"
Hakimlər: Sərxan İsmayılov, Qəzənfər Məmmədov, Rəşad
Abbasov, Mahir Məmmədov
Hakim-inspektor: Tofiq Şükürov
"Dalğa Arena" stadionu
18:30 "İnter"
- "Qarabağ"
Hakimlər: Etibar Həsənov, Rəvan Həmzəzadə, Hüseyn
Əsgərov, Qorxmaz Eldarov
Hakim-inspektor: Abdulla Məmmədov
Zabrat qəsəbə stadionu
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |