“Neftçi” dördüncü səbətdə, potensial rəqiblərin sayı 36-ya düşdü
Avroliqanın qrup mərhələsinin püşkatması öncəsi
iştirakçı 48 komanda 4 səbətə bölünüb. Stadium.az xəbər verir ki, çempionumuz “Neftçi”
sonuncu - dördüncü səbətdə yer alıb. Bu isə o deməkdir ki, çempionumuz ilk 3 səbətdən
çıxacaq komandalarlar eyni qrupda yer alacaq.
I səbət: “Atletiko” (İspaniya), “İnter” (İtaliya), “Lion” (Fransa), “Liverpul”
(İngiltərə), “Marsel” (Fransa), “Sportinq” (Portuqaliya), “PSV” (Hollandiya), “Tottenhem”
(İngiltərə), “Bayer Leverkuzen” (Almaniya), “Bordo” (Fransa), “Tvente” (Hollandiya),
“Ştudqart” (Almaniya)
II səbət:
“Bazel” (İsveçrə), “Metallist” (Ukrayna), “Panatinaikos”
(Yunanıstan), “Atletik” (İspaniya), “Kopenhagen” (Danimarka), “Fənərbaxça” (Türkiyə),
“Rubin” (Rusiya), “Napoli, “Udineze” (hər ikisi İtaliya), “Brügge” (Belçika), “Hapoel”
(Təl-Əviv, İsrail), “Hannover” (Almaniya)
III səbət:
“Latsio” (İtaliya), “Styaua” (Rumıniya), “Sparta” (Çexiya),
“Rusenborq” (Norveç), “Nyukasl” (İngiltərə), “Yanq Boyz” (İsveçrə), “Levante” (İspaniya),
“Genk” (Belçika), “Borusiya” (Münhenqladbax, Almaniya), “Partizan” (Serbiya), “Viktoriya”
(Çexiya)
IV səbət: “Helsinborq” (İsveç), “Maritimu” (Portuqaliya), “Rapid” (Vyana,
Avstriya), “Akademika” (Portuqaliya),”Anji” (Rusiya), “Maribor” (Sloveniya), AİK
(İsveç), “AEL Limassol” (Kipr), “Hapoel” (Kiryat Şimona, İsrail), “Mölde” (Norveç),
“Videoton” (Macarıstan), “NEFTÇİ” (AZƏRBAYCAN)
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |