Millimizin rəqibinin baş məşqçisi aparıcı futbolçudan imtina etdi
Dünya çempionatının seçmə mərhələsi çərçivəsində millimizlə bir qrupda yer alan İsrail millisinin Lüksemburqla görüşlər üçün heyəti açıqlanıb. Stadium.az xəbər verir ki, İsrail yığmasının baş məşqçisi Eli Qutman gözlənilmədən komandasının aparıcı üzvü Yossi Benayuna dəvət göndərməyib.
54 yaşlı mütəxəssis Benayuna dəvət göndərməməsinin səbəbini açıqlamayıb. Lakin İsrail mətbuatı iddia edir ki, 32 yaşlı futbolçu "Vest Hem"də lazımı qədər oyun parktikasına malik olmadığından heyətdən kənarda qalıb.
Benayundan başqa hazırda klubsuz olan müdafiəçi Ben Haim, "Nürnberq"in üzvü Almoq Koen, eləcə də hücumçular İtaya Şexter ("Suonsi") və Ben Saar ("Herta") Qutmanın diqqətindən kənarda qalıblar.
Qeyd edək ki, İsrail millisi Lüksemburqla oktyabrən 12-i və 16-da qarşılaşacaq. 2 turdan sonra İsrailin aktivində cəmi 1 xal var.
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |