Milli komandamızın heyəti açıqlandı
Oktaybrın 10-dan 15-dək İsveçdə Avropa çempionatının ilkin seçmə mərhələsində iştirak edəcək 19 yaşadək futbolçulardan ibarət Azərbaycan yığmasının heyəti açıqlanıb:
Ziyadxan Məmmədov - “Neftçi”
Mustafa Yaman - FC Rot Wei Erfrut (Almaniya)
Kənan Səfərov - FC Eintracht Norderstedt (Almaniya)
Şamil Cəmaləddinov – “Qəbələ”
Sadiq Quliyev - “Qəbələ”
Elvin Bədəlov – “Zenit” (Rusiya)
Şirməmməd Məmmədov - “Qəbələ”
Adil Nağıyev – AZAL
Elvin Camalov - “Qəbələ”
Coşqun Diniyev – “İnter”
Elnur Mustafazadə - “Qəbələ”
Budaq Nəsirov – “Sumqayıt”
Samir Masimov - “Lokomotiv” (Rusiya)
Namiq Ələskərov – “Bakı”
Ehtiram Şahverdiyev - “Qəbələ”
Fəhmin Muradbəyli – “Neftçi”
Ruslan Nəsirli – “Sumqayıt”
Orxan Əliyev – “Sumqayıt”
Kamran Abdullazadə - “Xəzər Lənkəran”
Bilal Abbaszadə - “Qarabağ”
10 oktyabr
Saat 17.00 İrlandiya – Azərbaycan
Saat 21.00 Bosniya və Herseqovina – İsveç
12 oktyabr
Saat 17.00 Azərbaycan - Bosniya və Herseqovina
Saat 19.00 İrlandiya – İsveç
15 oktyabr
Saat 17.00 Bosniya və Herseqovina – İrlandiya
Saat 17.00 İsveç – Azərbaycan
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |