Avropa çempionatına vəsiqə qazananlar müəyyənləşdi

23.02.2015 | 1870 dəfə oxunub

Hövsan Olimpiya Kompleksində boks üzrə gənclər arasında Azərbaycan birinciliyinə yekun vurulub. Stadium.Az xəbər verir ki, yarışda respublikamızın müxtəlif şəhər və rayonlarını təmsil edən 177 idmançı qələbə uğrunda mübarizə aparıb.

Gərgin keçən döyüşlərdən sonra qaliblər müəyyənləşib. Onlar noyabrda Polşada keçiriləcək gənclər arasında Avropa birinciliyində çıxış edəcəklər.

 

Final görüşlərinin nəticələri:

49 kq: Ruslan Rüstəmov (“Rabitə”) – Samir Hüseynli (“Rabitə”) - 3:0

52 kq: Elşən Qafarlı (“Gilan”) – Süleyman Məhərrəmov (“Baku Fires”) - 3:0

56 kq: İbrahim İmanov (“Neftçi”) – Sərxan Əliyev (Naxçıvan) - 0:3

60 kq: Tayfur Əliyev (Naxçıvan) – Elməddin İsmayılov (”Rabitə”) - 0:3

64 kq: Pərviz Quliyev (“Rabitə”) – Akif Əsədov (“Baku Fires”) - 3:0

69 kq: Hüseyn Tanrıverdili (“Rabitə”) – Elxan Əliyev (“Baku Fires” - 3:0

75 kq: Rasim Çobanlı (“Baku Fires”) – Hacı Dilbazov (“Rabitə”) - 1:2

81 kq: Nurlan Axundov (“Rabitə”) – Əli Qurbanov (“Gilan”) - 1:2

91 kq: Nihat Orucov (“Naxçıvan”) – Şükran Mehdiyev (“Neftçi”)

+91 kq: Kənan Xəlilov (“Baku Fires”) – Məhəmməd Abdullayev (“Rabitə”) - 0:3



Şərh yazılmayıb
ŞƏRH YAZ
Adınız *  
E-mail    
Təhlükəsizlik kodu    
Kodu daxil edin *  



Çox oxunan xəbərlər
Son xəbərlər

15.11.2019

02:07  Fransa - Moldova - 2:1 VİDEO

14.11.2019

13.11.2019

12.11.2019

11.11.2019

10.11.2019

18:24  “Qarabağ” – “Zirə” - HEYƏTLƏR

15:46  “Sabah” – “Sumqayıt” - HEYƏTLƏR

11:58  Günün oyunlarına necə baxaq? - TV AFİŞA

01:49  "Barselona" - "Selta" 4:1 VİDEO

00:25  "Brest" - PSJ - 1:2 VİDEO

00:12  "İnter" - "Verona" - 2:1 VİDEO

09.11.2019

23:43  "Eybar" - "Real" - 0:4 VİDEO

   
  O Q H M T-f X
1. Qarabağ 10 8 2 0 19-2 26  
2. Neftçi 10 5 3 2 15-8 18  
3. Keşlə 10 4 4 1 11-5 16  
4. Səbail 10 3 2 5 8-14 11  
5. Sumqayıt 10 3 2 5 11-15 11  
6. Sabah 10 2 4 4 10-11 10  
7. Zirə 10 2 4 4 10-16 10  
8. Qəbələ 10 1 3 6 6-19 6  
10.11Qarabağ ---Zirə
10.11Sabah ---Zirə
09.11Keşlə ---Neftçi
09.11Qəbələ ---Səbail
22.11Sumqayıt -Qarabağ
23.11Səbail -Sabah
24.11Neftçi -Qəbələ
24.11Zirə -Keşlə