Azərbaycanda 2015-in ən yaxşı idmançıları bəllidi
Gənclər və İdman Nazirliyi 2015-ci ilin ən yaxşıları açıqlayıb.
Stadium.az xəbər verir ki, tədbirdə həmişəki kimi ilin ən yaxşı idmançıları, komandası, məşqçisi, hakimi, federasiyası, digər nominasiyaları üzrə qaliblər mükafatlandırılıblar.
İlin ən yaxşı idmançıları
1. Elvin Məmişzadə (boks)
2. Boyanka Kostova (ağırlıqqaldırma)
3. Mariya Stadnik (qadın güləşi)
4. Rəsul Çunayev (yunan-Roma güləşi)
5. Hacı Əliyev (sərbəst güləş)
6. Oleq Stepko (idman gimnastikası)
7. Toğrul Əsgərov (sərbəst güləş)
8. Radik İsayev (taekvando)
9. Rafael Ağayev (karate)
10. İlham Zəkiyev (parataekvondo)
İlin ən yaxşı məşqçiləri
1. İbrahim İbrahimov (paracüdo)
2. Cəmşid Xeyrəbadi (yunan-Roma güləşi)
3. Əsgərxan Novruzov (sərbəst güləş)
4. Mariana Vasilyeva (bədii gimnastika)
5. Nizami Paşayev (ağırlıqqaldırma)
6. Nəriman Abdullayev (boks)
7. Elnur Amanov (taekvondo)
8. Firdovsi Umudov (sərbəst güləş)
İlin ən yaxşı federasiyası
Azərbaycan Gimnastika Federasiyası
İlin idman yarışlarının ən yaxşı təşkilatçısı
Azərbaycan Güləş Federasiyası
İlin ən yaxşı idman təşkilatı
"Qəbələ" İdman Klubu (atıcılıq)
İlin ən yaxşı idman qurğusu
Su İdman Sarayı, Milli Gimnastika Arenası, Bakı Olimpiya Stadionu
İlin ən yaxşı klub komandası
"Qarabağ" futbol klubu
İlin ən yaxşı komandası
Taekvondo, polo
İlin ən yaxşı hakimləri
Faiq Həsənov (şahmat), Rövşən Hüseynov (boks), Asif Şirəliyev (güləş), Vahid Nəzərov (ağırlıqqaldırma),Yevgeniya Jidkova (bədii gimnastika)
İlin ən fəal veteranı
Yaşar Məmmədov (qılıncoynatma)
İlin ən yaxşı idman verilişlərinin təşkilatçısı
AzTV
İlin ən yaxşı informasiya agentliyi
"Report"
İlin ən yaxşı qəzet və saytlar üzrə idman jurnalisti
Zəki Feyzullayev (azerisport.com)
İlin ən yaxşı idman jurnalisti
Sənan Abdullayev ("Xəzər" TV)
İlin ən yaxşı idman məktəbi
Abşeron rayon UGİM
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |