Avro-2016: A qrupu - Fransadan qələdə, Ansi Aqolli üçün "bitdi" - YENİLƏNİB
Bu gün Avro-2016-nın A qrupunda ikinci turun oyunlarına start veriləcək.
Stadium.Az xəbər verir ki, qrupun bu gün baş tutacaq ilk oyununda Rumıniya
millisi İsveçrə ilə üz-üzə gələcək.
Qrupda günün ikinci oyununda isə Fransa seçməsi Albaniya ilə qarşılaşacaq.
Avropa
çempionatı
Qrup mərhələsi,
II tur
15 iyun, A qrupu
Rumıniya – İsveçrə 1:1
Qollar: Stanku 18 (pen) - Mehmedi 57
Baş hakim: Sergey Karasyov
Yan xətt hakimləri: Nikolay Qolubev,
Tixon Kalugin
Əlavə köməkçi hakimlər: Sergey Lapoşkin,
Sergey İvanov (hamısı Rusiya)
Dördüncü hakim: Aleksey Kulbakov (Belarus)
20:00. Paris, "Park
des Prinses"
Fransa – Albaniya 2:0
Qollar: Qriezman 90, Fayet 90+5
Baş hakim: Villiam Kolum (Şotlandiya)
Yan xətt
hakimləri: Damien Makqreyt (İrlandiya), Fransis Konnor
(Şotlandiya)
Əlavə köməkçi
hakimlər: Bobbi Madden, Con Betton (hər ikisi Şotlandiya)
Dördüncü hakim: Mixail Oliver (İngiltərə)
23:00. Marsel, "Velodrom"
Komanda |
O |
Q |
H |
M |
T/F |
X |
Fransa |
1 |
1 |
0 |
0 |
2:1 |
3 |
İsveçrə |
1 |
1 |
0 |
0 |
1:0 |
3 |
Albaniya |
1 |
0 |
0 |
1 |
0:1 |
0 |
Rumıniya |
1 |
0 |
0 |
1 |
1:2 |
0 |
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |