I divizionda 4 oyunda darmadağın
Futbol üzrə Azərbaycan I Divizionunda XIV turdan təxirə salınmış turun oyunları keçirilib. Stadium.Az xəbər verir ki, görüşlərdə aşağıdakı nəticələr qeydə alındı.
“Göyəzən” 0-3 “Qaradağ Lökbatan”
(Rüfət Məmmədov, 15, 17; Əliağa Xudiyev, 78)
“Şahdağ” 1-1 “Zaqatala”
(Osman Osmanov, 56 // Kənan Müslümov, 33)
“Turan Tovuz” 5-0 “Rəvan”
(İlkin Sadıqov, 2; Rəhman Musayev, 44 (p.), 60, 69; Aqşin Muxtaroğlu, 66)
“Ağsu” 7-0 “Bakılı”
(Elnur Səmədov, 28, 61, 80; Ramil Həşimzadə, 53; Fariz Nəcəfov, 66; İsa Cəbiyev, 73; Elnur Mustafazadə, 88)
“Energetik” 0-4 MOİK
(Aydın Qasımov, 36; Orxan Həsənov, 38; Mirkamil Əliyev, 52, 69)
“Şərurspor” 0-4 “Şəmkir”
(Bəhruz Teymurov, 47, 55; Vüsal Qarayev, 90+1, 90+4)
“Səbail” 1-0 “Mil-Muğan”
(Orxan Səfiyaroğlu, 35)
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |