Taekvandoçularımız Konyada 4 medal qazandı
Konya şəhərində təşkil edilən ənənvi “Rumi” Uşaq İdman Oyunlarının ilk günü yeniyetmə taekvondoçularımız 4 bürünc medala layiq görülüb.
Stadium.Az xəbər verir ki, yığma komandanın üzvlərindən oğlanlar arasında -37 kq çəki dərəcəsində Raul Əsədli, Cavad Ağayev (-53 kq), qızlar arasında isə Röya Süleymanova (-33 kq) və Qönçə Hüseynli (-47 kq) yarımfinal mərhələsinədək inamla irəliləsə də finala vəsiqə qazanmağa müvəffəq olmamış və bürünc medala layiq görülmüşlər.
Xatırladaq ki,”Rumu” Uşaq İdman Oyunları ənənvi olaraq Türkiyənin Konya şəhərində keçirilir.Sayca 6-cı olan yarışda, taekvondo idman növü üzrə döyüşlərə Almaniya, Belarus, Ukrayna, Yunanıstan, Türkiyə, Konya şəhərinin komandasının yeniyetmə taekvondoçuları qatılmışlar.
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |