Cüdoçularımızın dünya çempionatındakı rəqibləri bəlli oldu

18.10.2017 | 1115 dəfə oxunub

Sabah Xorvatiyanın paytaxtı Zaqrebdə gənc cüdoçular arasında dünya birinciliyi start götürəcək. Stadium.Az xəbər verir ki, 5 gün davam edəcək yarışa Azərbaycan millisi də qatılacaq.

Birincilikdə yığmamız 15 cüdoçu ilə təmsil olunacaq. Artıq idmançılarımızın ilk rəqiblərinin adlarına aydınlıq gəlib.

Kişilər

55 kq

Natiq Qurbanlı – Takano Daiçi (Yaponiya)

Rəşxan Baxışəliyev – Adam İsaev (Rusiya)


60 kq

Kəramət Hüseynov – Şenqbum Jeon (Cənubi Koreya)/Angelo Pantano (İtaliya)

Əhməd Yusifov – Myaqmardorj Batgerel (Monqolustan)


66 kq

Yaqub Cavadov – Borxe Angelov (Makedoniya)

İsmayıl İbrahimov – Lovr Barisiç (Xorvatiya)/Hamza Caşari (Makedoniya)


73 kq

Hidayət Heydərov – Kristofer Vaqner (Avstriya)/Hideyuki İşiquka (Yaponiya)

Murad Fətiyev – Akılbek Serik (Qazaxıstan)


100 kq

Zelim Kotsoyev – Minçeol Çoi (Cənubi Koreya)

Musa Şəkərəliyev – Filip Milyeviç (Xorvatiya)


Qadınlar

48 kq

Gültac Məmmədəliyeva – Andrea Stoyadinov (Serbiya)

Leyla Əliyeva – Xorloo Battamir (Monqolustan)


52 kq

Nəzakət Əzizova – İkram Sukate (Mərakeş)

Buyanxişik Purevsuren – Nadejda Petroviç (Serbiya)

57 kq

İçinxorlu Munxtsedev – Vera Zemanova (Çexiya)

Yrışa 87 ölkənin idmançılarının qatılması gözlənilir.



Şərh yazılmayıb
ŞƏRH YAZ
Adınız *  
E-mail    
Təhlükəsizlik kodu    
Kodu daxil edin *  



Çox oxunan xəbərlər
Son xəbərlər

25.02.2018

24.02.2018

17:18  "Neftçi" - "Zirə" - HEYƏTLƏR

15:37  "Səbail" - "Qəbələ" - HEYƏTLƏR

12:41  "Qarabağ Vyana"nın yeni stadionu - TV AFİŞA

01:24  MOİK – “Ağsu” 2:0 VİDEO

23.02.2018

22.02.2018

21.02.2018

   
  O Q H M T-f X
1. Qarabağ 16 13 2 1 26:6 41  
2. Qəbələ 17 11 2 4 31:17 35  
3. Zirə 17 9 5 3 26-15 26  
4. Sumqayıt 16 7 3 6 20:18 24  
5. Neftçi 17 6 2 9 19-19 20  
6. Səbail 17 5 2 10 12-24 17  
7. Keşlə 16 3 3 10 11:25 12  
8. Kəpəz 16 2 1 13 10-31 7  
25.02Keşlə ---Sumqayıt
25.02Qarabağ ---Kəpəz
24.02Neftçi 1-1Zirə
24.02Səbail 2-1Qəbələ
24.02Neftçi -Zirə
24.02Səbail -Qəbələ
25.02Keşlə -Sumqayıt
25.02Qarabağ -Kəpəz