"Qəbələ" avrokuboklarda bu klublardan biri ilə qarşılaşacaq
Azərbaycanı Avropa Liqasında təmsil edəcək "Qəbələ"nin bu turnirin ilk təsnifat mərhələsində rəqibi ola biləcək 38 potensial rəqibindən 30-u artıq məlumdu. Stadium.az sizi həmin siyahı ilə tanış edir:
Rusenborq (Norveç), Tromse (Norveç), Liteks (Bolqarıstan), Ekranas (Litva), Hafnarfyordur (İslandiya), Höteborq (İsveç), Sarayevo (Bosniya və Herseqovina), Şaxtyor (Qazaxıstan), Spartak (Trnava, Slovakiya), Differdanj (Lüksemburq), Split (Xorvatiya), Linfild (Şimali İrlandiya), Pünik (Ermənistan), Aberdin (Şotlandiya), Şiroki Briyeq (Bosniya və Herseqovina), Botev (Bolqarıstan), Honka (Finlandiya), Slayqo Rovers (İrlandiya), Birkirkara (Malta), Vaduts (Lixtenşteyn), Koper (Sloveniya), Brommapoykarna (İsveç), Banqor Siti (Uels), Zimbru (Moldova), MüPA (Finlandiya), Hoqesund (Norveç), Nomme Kalyu (Estoniya), Dauqava (Latviya), Jenes EŞ (Lüksemburq), Rudar (Sloveniya).
Qeyd edək ki, "İnter" Avroliqanın püşkatması zamanı səpələnməmişlər səbətində yer alacaq ki, bu da komandamızın daha güclü rəqiblərin yer aldığı səpələnmişlər səbətindən bir komanda ilə düşəcəyinə işarədi.
İlk təsnifat mərhələsinin oyunları iyulun 3-10-da keçiriləcək. Püşkatma mərasimi isə iyunun 23-də baş tutacaq.
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |