Klublarımızın yeni rəqibləri məlum oldu
rnrnrn
Burngün Avropa Liqasında III təsnifat mərhələsinin püşkatma mərasimi keçiriləcək. Stadium.Azrnxəbər verir ki, Bakı vaxtı ilə saat 16:30-da İsveçrənin Nyon şəhərində atılacaqrnpüşk nəticəsində Azərbaycan təmsilçiləri "Qarabağ"la "Xəzər Lənkəran"ın darnrəqibləri müəyyənləşəcək.
rnrnArtıqrnUEFA komandaları ayrı-ayrı qruplara bölərək hər iki klubumuzun potensial rəqibrnsayını 5-ə endirib. Təmsilçilərimiz püşk zamanı səpələnməmişlər qrupunda yerrnalacaqlar ki, bu da onların özlərindən daha yüksək reytinqlilərlə üz-üzə gəlmərnehtimalını artırır. Amma bundan ötrü "Qarabağ" Farer adalarının "Streymur", "XəzərrnLənkəran" isə İsrailin "Makkabi" (Təl-Əviv) klublarını keçməlidir.
rnrn2-cirnqrupda yer alan "Xəzər Lənkəran" - "Makkabi" cütünün potensial rəqibləri:
rnrnrnrn
AZrn(Hollandiya)
rnrn"Rudar"rn(Makedoniya) - "Austriya" (Avstriya)
rnrn"Bursaspor"rn(Türkiyə)
rnrn"Telezniçar"rn(Bosniya və Herseqovina) - "Şerif" (Moldova)
rnrn"Suduva"rn(Litva) - "Elfsborq" (İsveç)
rnrnrnrn
5-cirnqrupda yer alan "Qarabağ" - "Streymur" cütünün potensial rəqibləri:
rnrn"Brügge"rn(Belçika)
rnrn"Metallurq"rn(Latviya) - "Zalsburq" (Avstriya)
rnrn"Maynts"rn(Almaniya)
rnrn"Helsinqborq"rn(İsveç)
rnrn"Rad"rn(Serbiya) - "Olimpiakos" (Volu, Yunanıstan)
rnrnÇempionumuzrn"Neftçi"yə gəlincə, komandamız ilk oyunda 0:3 hesabı ilə uduzduğu Zaqreb "Dinamo"sunurnkeçərsə, "Moqren" (Çernoqoriya) -rn"Liteks" (Bolqarıstan), "Slovan" (Slovakiya) - "Tobol" (Qazaxıstan), "Maribor"rn(Sloveniya) - "Dudelanj" (Lüksemburq), HİK (Finlandiya) - "Banqor Siti" (Uels),rn"Şamrok Rovers" (İrlandiya) - "Flora" (Estoniya) cütünün qalibi ilə görüşəcək.
|
||||||
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |