"Sumqayıt"ın akademiyasının məşqçilər korpusu müəyyənləşdi
Premyer Liqa və əvəzedicilərin çempionatı davam etdiyi halda AFFA-nın təşkil etdiyi liqalarda fasilə davam edir. Stadium.Az klubun rəsmi saytına istinadən xəbər verir ki, bu səbəbdən "Sumqayıt" Futbol Klubunun akademiyası texniki direktor Frank Bernhardtın rəhbərliyi altında yeni mövsümün hazırlığını davam etdirir.
Artıq klubun akademiyasında yaş qruplarına başçılıq edən məşqçilərin siyahısı müəyyənləşib. Siyahını təqdim edirik.
Texniki direktor - Frank Bernhardt
U-19 komandası (1996/1997-ci il təvəllüdlü futbolçular) - Baş məşqçi - Vaqif Paşayev / Köməkçi məşqçi - Vüqar Quliyev
U-17 komandası (1998) - Baş məşqçi - Hikmət Hüseynov / Köməkçi məşqçi - Zaur Hidayətov
U-16 komandası (1999) - Baş məşqçi - Zaur Hidayətov / Köməkçi məşqçi - Azad Mütəllimov
U-15 komandası (2000) - Baş məşqçi - Vüqar Quliyev / Köməkçi məşqçi - Hikmət Hüseynov
U-14 komandası (2001) - Baş məşqçi - Zair Əsgərov / Köməkçi məşqçi - Ağamusa Bağırov
U-13 komandası (2002) - Baş məşqçi - Ağamusa Bağırov / Köməkçi məşqçi - İsmayıl Məmmədov
U-12 komandası (2003) - Baş məşqçi - İsmayıl Məmmədov / Köməkçi məşqçi - Azad Mütəllimov
U-11 komandası (2004) - Baş məşqçi - Elşad Eyvazov / Köməkçi məşqçi - Tərlan Məmmədov
U-10 komandası (2005) - Baş məşqçi - Tərlan Məmmədov / Köməkçi məşqçi - Zair Əsgərov
U-9 komandası (2006) - Baş məşqçi - Elşad Eyvazov
Qızlar komandası U-13, U-19 - Baş məşqçi - Sabir Mütəllimov
U-13 - U-9 komandaları üzrə kordinator - Ağamusa Bağırov
Məhəmmədəli Qəniyev, Azad Müəllimov - Seleksiyaçı məşqçilər
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |