"Neftçi" darmadağın etdi, "Xəzər Lənkəran", "Qarabağ" və "Bakı" qazandı

22.02.2014 | 4177 dəfə oxunub

Bu gün Topaz Premyer Liqasında mübarizə aparan klubların əvəzedici heyətləri arasında təşkil olunan ölkə çempionatında XXIII turun oyunları keçirilib. Stadium.az xəbər verir ki, baş tutan 5 matçdan yalnız 1-də meydan sahibləri qalib gəliblər.

Belə ki, “Qarabağ” evdə “Simurq”u üstələdiyi halda, “Neftçi”, “Xəzər Lənkəran” və “Bakı” səfərdə qələbə qazanıblar. Turun yeganə heç-heçəsi isə Qəbələdə qeydə alınıb.


“Qəbələ” – “Rəvan” - 0:0

AZAL - "Xəzər Lənkəran” – 1:2
Qollar:
 Əbülfət Hüseynli, 41 - Kazım Kazımlı 53, Əli Əliyev, 60

“Qarabağ” – “Simurq” - 2:1
Qollar:
 Ulrix Kapolonqo, 7; 90 - İlqar Hüseynov, 34

“Sumqayıt” – “Neftçi” – 0:3
Qollar:
 Fəhmin Muradbəyli, 52, Vasif Əliyev, 64, Bahodır Nasimov, 90+3

“İnter” – “Bakı” - 1:2
Qollar: Elnur Süleymanov, 66 - Elşən Rzazadə, 51, Rəsul Teymurxanlı, 82

 

 
komandaoqhmtx
1
İnter
23
15
3
5
70-35
48
2
Qəbələ
23
13
4
6
39-29
43
3
Simurq
23
12
6
5
43-27
42
4
Xəzər L
23
11
5
7
47-33
38
5
Neftçi
23
9
6
8
42-43
33
6
Rəvan
23
7
10
6
35-33
31
7
Qarabağ23
8
4
10
31-37
28
8
Bakı
23
6
9
8
33-40
27
9
AZAL
23
4
4
15
28-57
16
10
Sumqayıt
23

3

3
17
25-58
12



Şərh yazılmayıb
ŞƏRH YAZ
Adınız *  
E-mail    
Təhlükəsizlik kodu    
Kodu daxil edin *  



Çox oxunan xəbərlər
"Qarabağ" hələ də Poltavadadır - Bakıya dönüş yubanır
Son xəbərlər

15.11.2018

17:29  "Bunu Azərbaycana qarşı etmişdik" - Maltanın baş məşqçisi

16:38  Milli komandamıza 50000 manat mükafat - Qrupdan çıxsalar

12:10  Günün oyunlarına necə baxaq? - TV AFİŞA

14.11.2018

16:18  Ayxan Abbasov "Sumqayıt"da - RƏSMİ

13.11.2018

12.11.2018

13:29  "Monako" - PSJ - 0:4 VİDEO

   
  O Q H M T-f X
1. Neftçi 10 8 1 1 20-7 25  
2. Qarabağ 10 6 2 2 17-11 20  
3. Səbail 10 5 2 3 12-11 17  
4. Sabah 10 5 1 4 9-11 16  
5. Qəbələ 10 3 3 4 14-14 12  
6. Sumqayıt 10 3 2 5 10-13 11  
7. Keşlə 10 1 3 6 8-14 6  
8. Zirə 10 1 2 7 7-16 5  
11.11Sumqayıt ---Keşlə
11.11Qəbələ ---Qarabağ
10.11Səbail ---Sabah
10.11Neftçi ---Zirə
24.11Qarabağ -Sabah
24.11Keşlə -Qəbələ
25.11Zirə -Sumqayıt
25.11Səbail -Neftçi