Millimizin heyəti açıqlandı
Taekvondo üzrə kişilərdən ibarət milli komandamız Misir Ərəb Respublikasının Lüksor şəhərinə yollanır. Stadium.Az xəbər verir ki, 27 fevral - 1 mart aralığında təşkil edilən və sayca 2-ci olan G2 kateqoriyalı “Luxor Open”ə qatılacaq millimiz turnirdə 11 taekvondoçu ilə təmsil olunacaq.
Xatırladaq ki, ötən il komanamızın üzvləri bu yarışda 3 qızıl və 3 gümüş medal qazanmışdı.
Turnir başa çatandan sonra millimiz birbaşa daha bir beynəlxalq yarışa qatılacaq. Belə ki, kişilərdən ibarət komanda 6-7 martda Qətərin paytaxtı Doha şəhərində sayca 1-ci dəfə keçiriləcək “Qatar Open”də də eyni heyətlə mübarizəyə qatılacaq.Komandanın baş məşqçisi Reza Mehmandoust və böyük məşqçi Elnur Amanov aşağıda adları göstərilən taekvondoçuları turnirə cəlb edib.
1. Natiq Abdullayev (-54 kq)
2. Mikayıl Əliyev (-58 kq)
3. Maqomedyasin İbraqimov (-58 kq)
4. Məhəmməd Məmmədov (-63 kq)
5. Kamil Abdulrazakov (-63 kq)
6. Ayxan Tağızadə (-68 kq)
7. Fariz Əliyev (-68 kq)
8. Səid Quliyev (-74 kq)
9. Elvin Məmmədov (-74 kq)
10. Radik İsayev (-87 kq)
11. Ceyhun Həsənli (+87 kq)
Qeyd edək ki, Azərbaycan Taekvondo Federasiyasının (ATF) vitse-prezidentləri Nağı Səfərov və Niyammədin Paşayevin rəhbərliyi ilə yarışlara qatılacaq taekvondoçularımız martən 8-də vətənə dönəcəklər.
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |