Avropa Liqasında II-ci mərhələnin ilk görüşləri başa çatdı - Nəticələr

14.07.2017 | 1162 dəfə oxunub

 UEFA Avroliqa Liqasında II təsnifat mərhələsinin ilk oyunlarına yekun vurulub. 

Stadium.az xəbər verir ki,  “Qəbələ” və “Zirə”nin oyunlarından əlavə daha 29 görüş keçirilib.


13 iyul

UEFA Avropa Liqası

II təsnifat mərhələsi, ilk oyunlar

“İrtış” (Qazaxıstan) – “Srvena Zvezda” (Serbiya) - 1:1
Qollar: 
Boakye, 51 (0:1), Zivkoviç, 90+3 (1:1)
 
“Kayrat” (Qazaxıstan) - “Skenderbeu” (Albaniya) - 1:1
Qollar:
 Qohu, 9 (1:0), Nimaqa, 72 (1:1)
 
“Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) - “Reykyavik” (İslandiya) - 3:1
Qollar:
 Palmason, 58 (1:0), Şonfild, 65 (1:1), Kyartansson, 79 (2:1), Atzili, 82 (3:1)
 
“Rabotniçki” (Makedoniya) - “Dinamo” (Minsk, Belarus) - 1:1
Qollar:
 Kvasçinski, 53 (0:1), Naydenov, 90+1 (1:1)
 
“Şkendiya” (Makedoniya) - HİK (Finlandiya) - 3:1
Qollar:
 Yallo, 35 (0:1), İbraimi, 45 (1:1), 59 (2:1), 63 (3:1) 
 
“Rujomberok” (Slovakiya) - “Brann” (Norveç) - 0:1
Qol:
 Akosta, 47
 
“Kalyu” (Estoniya) - “Videoton” (Macarıstan) - 0:3
Qol:
 Patkay, 8, Sçepoviç, 46, 74
 
“Brondbü” (Danimarka) - “Vaasa” (Finlandiya) - 2:0
Qollar: 
Pukki, 16, Fisker, 28
 
“Altax” (Avstriya) - “Dinamo” (Brest, Belarus) - 1:1
Qol:
 Pisinger, 49 - Sedko, 74
 
“Liepaya” (Latviya) - “Suduva” (Litva) - 0:2
Qollar:
 Verbikas, 18, Laukzemis, 75
 
“Vadus” (Lixtenşteyn) - “Odd” (Norveç) - 0:1
Qol:
 Okkean, 42
 
“Hoqesund” (Norveç) - “Lex” (Polşa) - 3:2
Qollar:
 Abdi, 24 (1:0), Hayradinoviç, 71 (2:0), İbrahim, 73 (3:0), Mayevski, 75 (3:1), Yevtiç, 90+3 (3:2)
 
“Ostersun” (İsveç) -  “Qalatasaray” (Türkiyə) - 2:0
Qol:
 Qoddos, 68, Hopkut, 90+2
 
“Qəbələ” (Azərbaycan) - “Yagelloniya” (Polşa) - 1:1
Qollar:
 Romançuk, 15 (0:1), Monroz, 47 (1:1)
 
“Apollon” (Kipr) - “Zarya” (Moldova) - 3:0
Qollar:
 Şembri, 10, Da Silva, 21, Pedro, 28
 
“Astra” (Rumıniya) - “Zirə” (Azərbaycan) - 3:1
Qollar:
 Yonita, 31 (1:1), Rəşad Sadiqov, 34 (1:1), Dandea, 55 (2:1), Le Tallek, 74 (3:1)
 
“Valletta” (Malta) - “Utrext” (Hollandiya) - 0:0
 
“Proqres” (Lüksemburq) - AEL (Kipr) - 0:1
Qol:
 Arruabarena, 66
 
“Beytar” (İsrail) - “Botev” (Bolqarıstan) - 1:1
Qollar:
 Kahlia, 11(1:0),  Yusein, 73 (1:1)
 
“Norçepinq” (İsveç) - “Trakay” (Litva) - 2:1
Qollar:
 Andersson, 32 (1:0), Holmberq, 61 (2:0),  Dorley, 66 (2:1)
 
“Slovan” (Slovakiya) - “Lyunqbyu” (Danimarka) - 0:1
Qol:
 Kyaer, 75
 
“Trençin” (Slovakiya) - “Bney Yehuda” (İsrail) - 1:1
Qollar:
 Paur, 59 - Valskis, 3
 
“Hayduk” (Xorvatiya) - “Levski” (Bolqarıstan) - 1:0
Qol:
 Futaks, 24
 
“Şturm” (Avstriya) - “Mladost” (Monteneqro) - 0:1
Qol:
 Krkotiç, 2
 
“Jelezniçar” (Bosniya və Herseqovina) - AİK (İsveç) - 0:0
 
“Kork Siti” (İrlandiya) - AEK (Kipr) - 0:1
Qol:
 Truyol, 70
 
“Aberdin” (Şotlandiya) - “Şiroki Briyeq” (Bosniya və Herseqovina) - 1:1
Qollar:
 Kristie, 17 (1:0),  Markoviç, 69 (1:1)
 
“Osiyek” (Xorvatiya) - “Lütsern” (İsveçrə) - 2:0
Qollar: 
Eyupi, 66, Qrezda, 79
 
“Ferensvaroş” (Macarıstan) - “Midtyulland” (Danimarka) - 2:4
Qollar:
 Botka, 22 (1:0), Varka, 42 (2:0), Poulsen, 45+1 (2:1), 61 (2:2), 67 (2:3), Onuaçu, 90 (2:4)
 
“Şemrok Rovers” (İrlandiya) - “Mlada Boleslav” (Çexiya) - 2:3
Qollar:
 Burke, 48, 90+2 - Mebratu, 35, 63, Çramosta, 88
 
“Panionios” (Yunanıstan) - “Qoritsa” (Sloveniya) - 2:0
Qollar:
 Yesil, 12, 47
 
“Valyur” (İslandiya) - “Domjale” (Sloveniya) - 1:2
Qollar:
  Repas, 23 (0:1), Larusson, 36 (1:1), İbriçiç, 73 (1:2)

Şərh yazılmayıb
ŞƏRH YAZ
Adınız *  
E-mail    
Təhlükəsizlik kodu    
Kodu daxil edin *  



Çox oxunan xəbərlər
Son xəbərlər

24.09.2017

23.09.2017

19:16  "Zirə" - "İnter" - HEYƏTLƏR

17:45  "Səbail" - "Kəpəz" - HEYƏTLƏR

11:18  "Lill" - "Monako" 0:4 VİDEO

22.09.2017

18:12  "Qarabağ" - "Sumqayıt" - HEYƏTLƏR

21.09.2017

20.09.2017

   
  O Q H M T-f X
1. Qarabağ 5 5 0 0 12:3 15  
2. Zirə 6 4 2 0 12-5 14  
3. Qəbələ 5 3 1 1 8:5 10  
4. İnter 6 2 2 2 7:7 8  
5. Sumqayıt 6 2 1 3 6:10 7  
6. Səbail 5 2 0 3 4-6 6  
7. Kəpəz 6 0 1 5 3-11 1  
8. Neftçi 5 0 1 4 2-6 1  
24.10Qəbələ ---Neftçi
23.10Zirə 1-1İnter
23.10Səbail 1-0Kəpəz
22.10Qarabağ 4-1Sumqayıt
08.08Səbail -Qarabağ
09.08Kəpəz -İnter
09.08Qəbələ -Zirə
10.08Sumqayıt -Neftçi