"AÇ-2020"də millimizin rəqibləri məlum oldu - YENİLƏNİB

02.12.2018 | 571 dəfə oxunub

Bu gün AÇ-2020-nin seçmə mərhələsinin püşkü atılıb.

Stadium.az xəbər verir ki, millimiz E qrupunda Xorvatiya, Uels, Slovakiya və Macarıstanla mübarizə aparacaq.

Seçmə mərhələnin oyunlarından sonra hər qrupdan ilk iki yeri tutan komanda final mərhələsinə yüksələcək.

A qrupu: İngiltərə, Çexiya, Bolqarıstan, Monteneqro, Kosovo

B qrupu: Portuqaliya, Ukrayna, Serbiya, Litva, Lüksemburq

C qrupu: Hollandiya, Almaniya, Şimali İrlandiya, Estoniya, Belarus

D qrupu: İsveçrə, Danimarka, İrlandiya, Gürcüstan, Cəbəllütariq

E qrupu: Xorvatiya, Uels, Slovakiya, Macarıstan, Azərbaycan

F qrupu: İspaniya, İsveç, Norveç, Rumıniya, Farer adaları, Malta

G qrupu: Polşa, Avstriya, İsrail, Sloveniya, Makedoniya, Latviya

H qrupu: Fransa, İslandiya, Türkiyə, Albaniya, Moldova, Andorra

I qrupu: Belçika, Rusiya, Şotlandiya, Kipr, Qazaxıstan, San Marino

J qrupu: İtaliya, Bosniya və Herseqovina, Finlandiya, Yunanıstan, Ermənistan, Lixtenşteyn

Seçmə mərhələnin oyunları 2019-cu ilin mart - noyabr aralığında keçiriləcək.

2020-ci il iyunun 12-dən iyulun 12-dək davam edəcək final mərhələsinə Azərbaycan, İngiltərə, Macarıstan, Almaniya, Danimarka, İrlandiya, İspaniya, İtaliya, Hollandiya, Rusiya, Rumıniya və Şotlandiya ev sahibliyi edəcək. Bakı Olimpiya Stadionunda qrup mərhələsinin 3, 1/4 final mərhələsinin isə 1 oyunu keçiriləcək.



Şərh yazılmayıb
ŞƏRH YAZ
Adınız *  
E-mail    
Təhlükəsizlik kodu    
Kodu daxil edin *  



Çox oxunan xəbərlər
Son xəbərlər

10.12.2018

09.12.2018

23:57  "Hueska" - "Real" - 0:1 VİDEO

22:40  "Keşlə"nin qələbəsi - Geniş icmal VİDEO

22:36  "Neftçi" belə xal itirdi - Geniş icmal VİDEO

22:17  "Səbail" - "Qəbələ" - Geniş icmal VİDEO

16:48  "Zirə" - "Qarabağ" -HEYƏTLƏR

15:24  "Sabah" - "Keşlə" - HEYƏTLƏR

08.12.2018

07.12.2018

20:18  "Arsenal"da ciddi itki - Mövsümü başa vurdu

   
  O Q H M T-f X
1. Neftçi 10 8 1 1 20-7 25  
2. Qarabağ 10 6 2 2 17-11 20  
3. Səbail 10 5 2 3 12-11 17  
4. Sabah 10 5 1 4 9-11 16  
5. Qəbələ 10 3 3 4 14-14 12  
6. Sumqayıt 10 3 2 5 10-13 11  
7. Keşlə 10 1 3 6 8-14 6  
8. Zirə 10 1 2 7 7-16 5  
11.11Sumqayıt ---Keşlə
11.11Qəbələ ---Qarabağ
10.11Səbail ---Sabah
10.11Neftçi ---Zirə
24.11Qarabağ -Sabah
24.11Keşlə -Qəbələ
25.11Zirə -Sumqayıt
25.11Səbail -Neftçi