"AÇ-2020"də millimizin rəqibləri məlum oldu - YENİLƏNİB

02.12.2018 | 1049 dəfə oxunub

Bu gün AÇ-2020-nin seçmə mərhələsinin püşkü atılıb.

Stadium.az xəbər verir ki, millimiz E qrupunda Xorvatiya, Uels, Slovakiya və Macarıstanla mübarizə aparacaq.

Seçmə mərhələnin oyunlarından sonra hər qrupdan ilk iki yeri tutan komanda final mərhələsinə yüksələcək.

A qrupu: İngiltərə, Çexiya, Bolqarıstan, Monteneqro, Kosovo

B qrupu: Portuqaliya, Ukrayna, Serbiya, Litva, Lüksemburq

C qrupu: Hollandiya, Almaniya, Şimali İrlandiya, Estoniya, Belarus

D qrupu: İsveçrə, Danimarka, İrlandiya, Gürcüstan, Cəbəllütariq

E qrupu: Xorvatiya, Uels, Slovakiya, Macarıstan, Azərbaycan

F qrupu: İspaniya, İsveç, Norveç, Rumıniya, Farer adaları, Malta

G qrupu: Polşa, Avstriya, İsrail, Sloveniya, Makedoniya, Latviya

H qrupu: Fransa, İslandiya, Türkiyə, Albaniya, Moldova, Andorra

I qrupu: Belçika, Rusiya, Şotlandiya, Kipr, Qazaxıstan, San Marino

J qrupu: İtaliya, Bosniya və Herseqovina, Finlandiya, Yunanıstan, Ermənistan, Lixtenşteyn

Seçmə mərhələnin oyunları 2019-cu ilin mart - noyabr aralığında keçiriləcək.

2020-ci il iyunun 12-dən iyulun 12-dək davam edəcək final mərhələsinə Azərbaycan, İngiltərə, Macarıstan, Almaniya, Danimarka, İrlandiya, İspaniya, İtaliya, Hollandiya, Rusiya, Rumıniya və Şotlandiya ev sahibliyi edəcək. Bakı Olimpiya Stadionunda qrup mərhələsinin 3, 1/4 final mərhələsinin isə 1 oyunu keçiriləcək.



Şərh yazılmayıb
ŞƏRH YAZ
Adınız *  
E-mail    
Təhlükəsizlik kodu    
Kodu daxil edin *  



Çox oxunan xəbərlər
Son xəbərlər

24.03.2019

23.03.2019

15:25  Millimiz məğlub oldu - YENİLƏNİB

02:10  Argentina - Venesuela 1:3 VİDEO

02:07  Moldova – Fransa - 1:4 VİDEO

00:32  Yaponiya - Ekvador 0:1 VİDEO

22.03.2019

23:44  ABŞ - Ekvador - 1:0 VİDEO

12:58  Günün oyunlarına necə baxaq? - TV AFİŞA

01:46  Belçika - Rusiya - 2:1 VİDEO

21.03.2019

22:32  Xorvatiya - Azərbaycan - START HEYƏTLƏR

16:08  Almaniya - Serbiya 1:1 VİDEO

20.03.2019

19.03.2019

18.03.2019

   
  O Q H M T-f X
1. Neftçi 10 8 1 1 20-7 25  
2. Qarabağ 10 6 2 2 17-11 20  
3. Səbail 10 5 2 3 12-11 17  
4. Sabah 10 5 1 4 9-11 16  
5. Qəbələ 10 3 3 4 14-14 12  
6. Sumqayıt 10 3 2 5 10-13 11  
7. Keşlə 10 1 3 6 8-14 6  
8. Zirə 10 1 2 7 7-16 5  
11.11Sumqayıt ---Keşlə
11.11Qəbələ ---Qarabağ
10.11Səbail ---Sabah
10.11Neftçi ---Zirə
24.11Qarabağ -Sabah
24.11Keşlə -Qəbələ
25.11Zirə -Sumqayıt
25.11Səbail -Neftçi