Şenol Günəş Türkiyə millisinin heyətini açıqlayıb

15.03.2019 | 352 dəfə oxunub

Avro-2020-nin seçmə mərhələsində martın 22-də səfərdə Albaniya, martın 25-də isə evdə Moldova yığması ilə qarşılaşacaq Türkiyə millisinin heyəti açıqlanıb.

Stadium.Az xəbər verir ki, komandanın yeni baş məşqçici Şenol Günəş 28 futbolçuya dəvət göndərib.

Qapıçılar: Mərt Günok (“Başakşəhər”), Məhəmməd Şəngəzər (“Bursaspor”), Uğurcan Çakır (“Trabzonspor”), Sinan Bolat (“Royal Antverpen”, Belçika)

Müdafiəçilər: Gökhan Gönül (“Beşiktaş”), Zəki Çəlik (“Lill”, Fransa), Çağlar Söyüncü (“Lester”, İngiltərə), Kaan Ayhan (“Fortuna”, Almaniya), Merih Dəmiral (“Sassuolo”, İtaliya), Ozan Kabak (“Ştutqart”, Almaniya), Hasan Ali Kaldırım (“Fənərbaxça”), Əmrə Taşdəmir (“Qalatasaray”)

Yarımmüdafiəçilər: Dəniz Türüç (“Kayserispor”), Efecan Karaca (“Alanyaspor”), Yusuf Yazıcı (“Trabzonspor”), Dorukhan Toköz, Oğuzhan Özyakup (hər ikisi “Beşiktaş”), Əmrə Bələzoğlu, İrfan Can Kahveci, Mahmut Təkdəmir (hər üçü “Başakşehir”), Mehmet Topal (“Fənərbaxça”), Okay Yokuşlu (“Selta”, İspaniya), Yunus Mallı (“Volfsburq”, Almaniya), Əmrə Kılıç (“Sivasspor”), Hakan Çalhanoğlu (“Milan”, İtaliya)

Hücumçular: Güvən Yalçın, Burak Yılmaz (hər ikisi “Beşiktaş”), Cenk Tosun (“Everton”)



Şərh yazılmayıb
ŞƏRH YAZ
Adınız *  
E-mail    
Təhlükəsizlik kodu    
Kodu daxil edin *  



Çox oxunan xəbərlər
Son xəbərlər

22.03.2019

01:46  Belçika - Rusiya - 2:1 VİDEO

21.03.2019

22:32  Xorvatiya - Azərbaycan - START HEYƏTLƏR

16:08  Almaniya - Serbiya 1:1 VİDEO

20.03.2019

19.03.2019

18.03.2019

11:53  PSJ - "Marsell" - 3:1 VİDEO

01:31  "Milan" - "İnter" 2:3 VİDEO

17.03.2019

23:56  "Latsio" - "Parma" 4:1 VİDEO

23:52  "Napoli" - "Udineze" 4:2 VİDEO

   
  O Q H M T-f X
1. Neftçi 10 8 1 1 20-7 25  
2. Qarabağ 10 6 2 2 17-11 20  
3. Səbail 10 5 2 3 12-11 17  
4. Sabah 10 5 1 4 9-11 16  
5. Qəbələ 10 3 3 4 14-14 12  
6. Sumqayıt 10 3 2 5 10-13 11  
7. Keşlə 10 1 3 6 8-14 6  
8. Zirə 10 1 2 7 7-16 5  
11.11Sumqayıt ---Keşlə
11.11Qəbələ ---Qarabağ
10.11Səbail ---Sabah
10.11Neftçi ---Zirə
24.11Qarabağ -Sabah
24.11Keşlə -Qəbələ
25.11Zirə -Sumqayıt
25.11Səbail -Neftçi