I Divizionun 13 mayda başa çatacaq

03.09.2015 | 1551 dəfə oxunub

Futbol üzrə Azərbaycan I Divizionunun 2015/2016-cı illər mövsümünün təqvimi müəyyənləşdi.
  
 
2015-ci il
I tur, 10 sentyabr (cümə axşamı)
 
1. “Mil-Muğan” FK (İmişli)  – “Qaradağ  Lökbatan” FK (Bakı)
 
2. “Bakı”FK (Bakı)  –  “Şərurspor” FK (Bakı)
 
3. “Göyəzən” PFK (Qazax)  –  “Bakılı” PFK (Bakı)
 
11 sentyabr (cümə)
 
4. “Ağsu” FK(Ağsu)  –  “Zaqatala” PFK (Zaqatala)
 
5. “Şəmkir” FK (Şəmkir)  –  “Turan Tovuz” İK (Tovuz)
 
6. “Şahdağ” FK (Şahdağ)   –  MOİK PFK (Bakı)
 
7. “Energetik” PFK (Mingəçevir)  – “Neftçala” FK (Neftçala)
 
 
II tur, 17 sentyabr (cümə axşamı)
 
8. “Turan Tovuz” İK  –  “Göyəzən” PFK
 
9. “Neftçala” FK  – “Bakı” FK
 
10. MOİK  PFK  –  “Ağsu” FK
 
11. “Zaqatala” PFK  –  “Şəmkir” FK
 
18 sentyabr (cümə)
12. “Bakılı” PFK  –  “Energetik” PFK
 
13. “Şərurspor” FK   –  “Mil-Muğan” FK
 
14. “Qaradağ  Lökbatan” FK  – “Şahdağ” FK
 
 
III tur, 24 sentyabr (cümə axşamı)
 
15. “Şahdağ” FK  –  “Şəmkir” FK
 
16. “Mil-Muğan” FK – “Zaqatala” PFK 
 
17. “Energetik” PFK  –  “Qaradağ  Lökbatan” FK 
 
18. “Göyəzən” PFK  –   “Şərurspor” FK
 
25 sentyabr (cümə)
 
19. “Ağsu” FK  – “Turan Tovuz” İK 
 
20. “Bakı”FK  –  MOİK  PFK 
 
21. “Bakılı” PFK  –  “Neftçala” FK 
 
IV tur, 01 oktyabr (cümə axşamı)
 
22. “Turan Tovuz” İK  –  “Bakılı” PFK
 
23. “Şərurspor” FK  –  “Energetik” PFK
 
24. MOİK  PFK  –  “Mil-Muğan” FK
 
25. “Şəmkir” FK  –  “Ağsu” FK 
 
02 oktyabr (cümə)
 
26. “Neftçala” FK  –  “Göyəzən” PFK 
 
27. “Qaradağ  Lökbatan” FK  –  “Bakı”FK
 
28. “Zaqatala” PFK  –  “Şahdağ” FK  
 
05 oktyabr (bazar ertəsi)
 
Ehtiyat gün
 
V tur, 08 oktyabr (cümə axşamı)
 
29. “Şahdağ” FK  –  “Turan Tovuz” İK
 
30. “Mil-Muğan” FK  –  “Ağsu” FK 
 
31. “Göyəzən” PFK  –  MOİK  PFK 
 
32. “Neftçala” FK  – “Şərurspor” FK 
 
09 oktyabr (cümə)
 
33. “Bakı”FK   –  “Şəmkir” FK 
 
34. “Energetik” PFK  –  “Zaqatala” PFK 
 
35. “Bakılı” PFK  –  “Qaradağ  Lökbatan” FK 
 
14 oktyabr (çərşənbə)
 
 Ölkə kuboku 1/16 final
 
VI tur, 22 oktyabr (cümə axşamı)
 
36. “Turan Tovuz” İK  –  “Neftçala” FK 
 
37. “Şərurspor” FK  –  “Bakılı” PFK 
 
38. MOİK  PFK  –  “Energetik” PFK 
 
39. “Ağsu” FK  –  “Şahdağ” FK 
 
23 oktyabr (cümə)
 
 40. “Qaradağ  Lökbatan” FK  –  “Göyəzən” PFK 
 
 41. “Zaqatala” PFK  –  “Bakı”FK  
 
 42. “Şəmkir” FK  –  “Mil-Muğan” FK 
 
VII tur, 29 oktyabr (cümə axşamı)
 
43. “Mil-Muğan” FK  –  “Turan Tovuz” İK  
 
44. “Göyəzən” PFK  –  “Şəmkir” FK 
 
45. “Neftçala” FK  –  MOİK  PFK 
 
30 oktyabr (cümə)
 
 46. “Bakı”FK   –  “Şahdağ” FK 
 
 47. “Energetik” PFK  –  “Ağsu” FK 
 
 48. “Bakılı” PFK  –  “Zaqatala” PFK 
 
 49. “Şərurspor” FK  –   “Qaradağ  Lökbatan” FK 
 
VIII tur, 05 noyabr (cümə axşamı)
 
50. “Turan Tovuz” İK  – “Şərurspor” FK
 
51. “Qaradağ  Lökbatan” FK  – “Neftçala” FK
 
52. “Zaqatala” PFK  –  “Göyəzən” PFK
 
53. “Ağsu” FK  –  “Bakı”FK
 
06 noyabr (cümə)
 
54. MOİK  PFK  –  “Bakılı” PFK
 
55. “Şəmkir” FK  –  “Energetik” PFK
 
56. “Şahdağ” FK  –  “Mil-Muğan” FK
 
IX tur, 12 noyabr (cümə axşamı, cümə)
 
57. “Bakı”FK  –  “Turan Tovuz” İK  
 
58. “Göyəzən” PFK  – “Şahdağ” FK 
 
59. “Neftçala” FK  –  “Şəmkir” FK 
 
13 noyabr (cümə)
 
60. “Energetik” PFK  –  “Mil-Muğan” FK
 
61. “Bakılı” PFK  – “Ağsu” FK 
 
62.  “Şərurspor” FK  –  “Zaqatala” PFK
 
63. “Qaradağ  Lökbatan” FK  –  MOİK  PFK 
 
 
X tur, 19 noyabr (cümə axşamı, cümə)
 
64. “Şəmkir” FK  – “Bakılı” PFK  
 
65. “Ağsu” FK   –  “Göyəzən” PFK  
 
66. “Şahdağ” FK   –  “Energetik” PFK 
 
67. “Mil-Muğan” FK  –  “Bakı”FK  
 
20 noyabr (cümə)
 
68. “Turan Tovuz” İK  –  “Qaradağ  Lökbatan” FK 
 
69. MOİK  PFK  – “Şərurspor” FK 
 
70. “Zaqatala” PFK  – “Neftçala” FK 
 
 
23 noyabr (bazar ertəsi)
 
Ehtiyat gün
 
XI tur, 26 noyabr (cümə axşamı)
 
71. “Energetik” PFK   –  “Turan Tovuz” İK  
 
72. “Göyəzən” PFK  –  “Bakı”FK  
 
73. “Neftçala” FK  –  “Şahdağ” FK   
 
74. “Şərurspor” FK  –  “Ağsu” FK   
 
27 noyabr (cümə)
 
75.  “Bakılı” PFK   –  “Mil-Muğan” FK  
 
76. “Qaradağ  Lökbatan” FK  –  “Şəmkir” FK  
 
77. MOİK  PFK  –  “Zaqatala” PFK  
 
 
02 dekabr (çərşənbə)
 
Kubok 1/8 final
 
 
XII tur, 13 dekabr (bazar)
 
78. “Turan Tovuz” İK  –  MOİK  PFK 
 
79. “Zaqatala” PFK  –  “Qaradağ  Lökbatan” FK 
 
80. “Şəmkir” FK  –  “Şərurspor” FK 
 
81. “Ağsu” FK  –  “Neftçala” FK 
 
82. “ Şahdağ” FK  –  “Bakılı” PFK   
 
83. “Mil-Muğan” FK   –  “Göyəzən” PFK  
 
84. “Bakı”FK   –  “Energetik” PFK   
 
XIII tur, 17dekabr (cümə axşamı)
 
85. “Turan Tovuz” İK  –  “Zaqatala” PFK  
 
86. MOİK  PFK  –  “Şəmkir” FK  
 
87. “Qaradağ  Lökbatan” FK  – “Ağsu” FK 
 
18 dekabr (cümə)
 
88. “Şərurspor” FK  –  Şahdağ FK 
 
89. “Neftçala” FK  – “Mil-Muğan” FK   
 
90. “Bakılı” PFK   –  “Bakı”FK  
 
91. “Göyəzən” PFK  –  “Energetik” PFK   
 
2016-cı il
İkinci dövrə
 
XIV tur, 18 fevral (cümə axşamı)
 
92. “Mil-Muğan”  –  FK“Şərurspor” FK
 
93. “Şahdağ” FK  –   “Qaradağ  Lökbatan” FK
 
94. “Göyəzən” PFK  –  “Turan Tovuz” İK
 
95. “Energetik” PFK   –   “Bakılı” PFK
 
19 fevral (cümə)
 
96. “Bakı” FK   –   “Neftçala” FK
 
97. “Ağsu” FK  –   MOİK  PFK
 
98. “Şəmkir” FK  –  “Zaqatala” PFK
 
 
XV tur, 24 fevral (çərşənbə)
 
99. “Turan Tovuz” İK   –   “Ağsu” FK
 
100. “Şəmkir” FK   –  “Şahdağ” FK
 
101. “Zaqatala” PFK  –   “Mil-Muğan” FK
 
25 fevral (cümə axşamı)
 
102. MOİK  PFK   –  “Bakı”FK
 
103. “Qaradağ  Lökbatan” FK   –  “Energetik” PFK
 
104. “Şərurspor” FK   –  “Göyəzən” PFK
 
105. “Neftçala” FK  –   “Bakılı” PFK
 
02 mart (çərşənbə)
 
Kubok 1/4 final
 
XVI tur, 06 mart (bazar)
 
106.“Bakılı” PFK   –  “Turan Tovuz” İK
 
107.“Göyəzən” PFK   –  “Neftçala” FK
 
108.“Energetik” PFK  –  “Şərurspor” FK
 
109.“Bakı”FK  –  “Qaradağ  Lökbatan” FK
 
110.“Mil-Muğan” FK  –  MOİK  PFK
 
111.“Şahdağ” FK   –   “Zaqatala” PFK
 
112. “Ağsu” FK   –   “Şəmkir” FK
 
 
09 mart (çərşənbə)
 
Kubok 1/4 final
 
XVII tur, 12 mart (şənbə)
 
113. “Turan Tovuz” İK   –  “Şahdağ” FK
 
114. “Ağsu” FK  –  “Mil-Muğan” FK
 
115.  “Şəmkir” FK   –  “Bakı”FK
 
116. “Zaqatala” PFK  –  “Energetik” PFK
 
117. MOİK  PFK   –   “Göyəzən” PFK
 
118. “Qaradağ  Lökbatan” FK   –   “Bakılı” PFK
 
119. “Şərurspor” FK  –  “Neftçala” FK
 
XVIII tur, 17 mart (cümə axşamı)
 
120. “Göyəzən” PFK   –   “Qaradağ  Lökbatan” FK
 
121. “Neftçala” FK   –  “Turan Tovuz” İK
 
122. “Bakı”FK   –   “Zaqatala” PFK
 
18 mart (cümə)
 
123.  “Bakılı” PFK   –   “Şərurspor” FK
 
124. “Energetik” PFK   –   MOİK  PFK
 
125.  “Mil-Muğan” FK  –   “Şəmkir” FK
 
126. “Şahdağ” FK   –   “Ağsu” FK
 
21 mart  (bazar ertəsi)
 
Ehtiyat gün
 
XIX tur, 24 mart (cümə axşamı)
 
127.“Turan Tovuz” İK  –   “Mil-Muğan” FK
 
128. “Şahdağ” FK  –  “Bakı”FK
 
129. “Ağsu” FK   –   “Energetik” PFK
 
130. “Şəmkir” FK   –   “Göyəzən” PFK
 
25 mart  (cümə)
 
131.  “Zaqatala” PFK   –   “Bakılı” PFK
 
132. MOİK  PFK   –  “Neftçala” FK
 
133. “Qaradağ  Lökbatan” FK    –   “Şərurspor” FK
 
 
XX tur, 01 aprel (cümə)
 
134.“Bakılı” PFK  –  MOİK  PFK
 
135. “Göyəzən” PFK  –  “Zaqatala” PFK
 
136. “Bakı”FK  –  “Ağsu” FK
 
137. “Mil-Muğan” FK –  “Şahdağ” FK
 
02 aprel (şənbə)
 
138. “Şərurspor” FK“  –   Turan Tovuz” İK
 
139. “Neftçala” FK   –  “Qaradağ  Lökbatan” FK
 
140. “Energetik” PFK  –  “Şəmkir” FK
 
 
XXI tur, 07 (cümə axşamı)
 
141.“Turan Tovuz” İK  –   “Bakı”FK
 
142. “Şahdağ” FK  –   “Göyəzən” PFK
 
143. “Ağsu” FK  –    “Bakılı” PFK
 
144. “Zaqatala” PFK  –   “Şərurspor” FK
 
08 aprel (cümə)
 
145. “Mil-Muğan” FK  –   “Energetik” PFK
 
146. “Şəmkir” FK  –   “Neftçala” FK
 
147. MOİK  PFK   –    “Qaradağ  Lökbatan” FK
 
XXII tur, 14 aprel (cümə axşamı)
 
148. “Qaradağ  Lökbatan” FK   –   “Turan Tovuz” İK
 
149. “Göyəzən” PFK  –   “Ağsu” FK
 
150. “Energetik” PFK  –   “Şahdağ” FK
 
15 aprel (cümə)
 
151.  “Şərurspor” FK   –   MOİK  PFK
 
152. “Neftçala” FK  –   “Zaqatala” PFK
 
153. “Bakılı” PFK  –   “Şəmkir” FK
 
154. “Bakı”FK   –   “Mil-Muğan” FK
 
 
18 aprel  (bazar ertəsi)
 
Ehtiyat gün
 
XXIII tur, 21aprel (cümə axşamı)
 
155. “Turan Tovuz” İK  –   “Energetik” PFK
 
156. “Mil-Muğan” FK   –   “Bakılı” PFK
 
157. “Ağsu” FK   –   “Şərurspor” FK
 
158. “Zaqatala” PFK   –   MOİK  PFK
 
22 aprel (cümə)
 
159. “Bakı”FK   –   “Göyəzən” PFK
 
160. “Şahdağ” FK   –   “Neftçala” FK
 
161.  “Şəmkir” FK   –   “Qaradağ  Lökbatan” FK
 
27 aprel (çərşənbə)
 
Kubok 1/2 final
 
XXIV tur, 30 aprel (şənbə)
 
162. MOİK  PFK  –   “Turan Tovuz” İK
 
163. “Qaradağ  Lökbatan” FK   –   “Zaqatala” PFK
 
164. “Şərurspor” FK  –   “Şəmkir” FK
 
165. “Neftçala” FK   –   “Ağsu” FK
 
166. “Bakılı” PFK  –   “Şahdağ” FK
 
167. “Göyəzən” PFK   –   “Mil-Muğan” FK
 
168.“Energetik” PFK   –   “Bakı”FK
 
 
04 may (çərşənbə)
 
Kubok 1/2 final
 
 
 
XXV tur, 06 may (şənbə)
 
 
169.  “Zaqatala” PFK  –  “Turan Tovuz” İK
 
170. “Şəmkir” FK  –  MOİK  PFK
 
171. “Ağsu” FK  –   “Qaradağ  Lökbatan” FK
 
172. “Şahdağ” FK  –  “Şərurspor” FK
 
173. “Mil-Muğan” FK  –   “Neftçala” FK
 
174. “Bakı”FK   –   “Bakılı” PFK
 
175. “Energetik” PFK  –   “Göyəzən” PFK
 
 
XXVI tur, 13 may (cümə)
 
176.  “Zaqatala” PFK   –   “Ağsu” FK
 
177. “Turan Tovuz” İK  –  “Şəmkir” FK
 
178. MOİK PFK  –  “Şahdağ” FK
 
179. “Qaradağ  Lökbatan” FK   –  “Mil-Muğan” FK
 
180. “Şərurspor” FK   –   “Bakı”FK
 
181. “Neftçala” FK   –  “Energetik” PFK
 
182. “Bakılı” PFK   –  “Göyəzən” PFK



Şərh yazılmayıb
ŞƏRH YAZ
Adınız *  
E-mail    
Təhlükəsizlik kodu    
Kodu daxil edin *  



Çox oxunan xəbərlər
Son xəbərlər

05.06.2020

03.06.2020

02.06.2020

01.06.2020

12:12  Günün oyunlarına necə baxaq? - TV AFİŞA

30.05.2020

   
  O Q H M T-f X
1. Qarabağ 17 11 5 1 31-7 38  
2. Neftçi 16 7 6 3 23-12 27  
3. Keşlə 16 7 5 4 20-14 26  
4. Sumqayıt 17 6 4 7 21-23 22  
5. Zirə 17 5 5 7 20-29 20  
6. Sabah 17 5 4 8 19-23 19  
7. Səbail 17 5 3 9 14-26 18  
8. Qəbələ 17 3 4 10 18-32 13  
08.02Qarabağ 0-0Neftçi
08.02Sumqayıt 1-0Zirə
07.02Sabah 3-2Qəbələ
07.02Keşlə 0-1Səbail
15.02Zirə -Qarabağ
15.02Sumqayıt -Sabah
16.02Neftçi -Keşlə
16.02Səbail -Qəbələ