Türkiyə millisinin Avro-2020 üçün yekun heyəti
Türkiyə millisinin Avro-2020 üçün yekun heyəti açıqlanıb. Stadium.Az xəbər verir ki, təlim-məşq toplanışına çağırılan oyunçulardan 4-ü bu tərkibdə yer almayıb.
Bunlar qapıçı Gökhan Akkan (Rizespor), yarımmüdafiəçi Mahmut Tekdemir (Başakşehir), hücumçu Efecan Karaca (Alanyaspor) və Halil Akbunardır (Göztepe).
Türkiyə millisinin Avro-2020 üçün yekun heyəti:
Qapıçılar: Mert Günok (Başakşehir), Uğurcan Çakır (Trabzonspor), Altay Bayındır (Fenerbahçe)
Müdafiəçilər: Zeki Çelik (Lill, Fransa), Mert Müldür (Sassuolo, İtaliya), Merih Demiral (Yuventus, İtaliya), Ozan Kabak (Liverpool, İngiltərə), Çağlar Söyüncü (Lester, İngiltərə), Kaan Ayhan (Sassuolo, İtaliya), Umut Meraş (Havr, Fransa), Rıdvan Yılmaz (Beşiktaş)
Yarımmüdafiəçilər: Taylan Antalyalı (Qalatasaray), Dorukhan Toköz (Beşiktaş), Okay Yokuşlu (Vest Bromviç İngiltərə), Ozan Tufan (Fenerbahçe), Orkun Kökçü (Feyenord, Niderland), Yusuf Yazıcı (Lill, Fransa), İrfan Can Kahveci (Fenerbahçe), Hakan Çalhanoğlu (Milan, İtaliya)
Hücumçular: Cengiz Ünder (Lester, İngiltərə), Abdülkadir Ömür (Trabzonspor), Kerem Aktürkoğlu (Qalatasaray), Burak Yılmaz (Lill, Fransa), Enes Ünal (Xetafe, İspaniya), Kenan Karaman (Fortuna, Almaniya), Halil İbrahim Dervişoğlu (Qalatasaray).
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |