"Bakı-2015": Hollandiya yığması heyətini açıqladı

04.05.2015 | 2226 dəfə oxunub

Bakı-2015 I Avropa Oyunlarında işturak edəcək Hollandiya millisinin heyəti açıqlanıb. Stadium.Az xəbər verir ki, ölkəmizə 120 nəfərlik heyətlə gələcək “Zanbaqlar ölkəsi” təmsilçisinin idmançılarının adları bəlli olub.

16 idman növsündə mübarizə aparacaq hollandiyalıların ən məşhur simalarından biri veteran Li Tsiaodu. 42 yaşlı tennisçi 5 qat Avropa çempionudu.

 

Kamnadan oxatma: Sjef van den Berq, Mitç Dielemans, Rik van der Ven, Ester Deden, Annemare der Kinderen, Şiren-Zoë de Vrie

Basketbol (3x3): Şaron Beld, Cinqa Qosçalk, Karen Heinen, Karin Kuiyt

Çimərlik voleybolu: Mikiel van Dorsten, Steven van de Velde, Sofi van Qestel, Yantin van der Vlist, Rimke Brakman, Colien Sinnema

Boks: Peter Müllenberq, Nouçka Fontiyn

Kanoe Sprint: İf Haaze

Velosiped idmanı: Tvan van Qendt, Yelle Qorkom, Merle van Bentem, Laura Smulders (hamısı BMX), Mişiel van der Heiyden (dağ velosipedi), Stef Klement, Niki Terpstra, Matye van der Poel, Pim Liqtart, Uoter Uippert, Nik van der Liyke, Şantal Blek, Lusinda Brand, Anna van der Breqqen, Ellen van Diyk, Annemik van Vyeuten, Mariann Vos (şosse)

Suyatullanma: Paskal Faatz, Dafne Vils, Nur Lanen, Kimberli Li

Qılıncoynatma: Bas Verujlen

Gimnastikası: Karl Kostka, Kazimir Şmidt, Sélin van Qerner, Liza Top, Lieke Vevers (idman gimnastikası), Bo Bet, Kirsten Boersma (tramplin)

Cüdo: Yeroen Muren, Deks Elmont, Giyom Elmont, Noël van End, Henk Qrol, Roy Meyer, Birqit Ente, Sanne Verhaqen, Aniçka van Emden, Kim Pollinq, Guusye Stinhuis, Marhind Verkerk, Tessi Savelkuls

Karate: Moreno Şeppard

Atıcılıq: Peter Hellebrand

Üzgüçülük: Marrit Stinberqen, Mariek Tienstra, İris Tyonk, Tes Şouten, Laura van Enqelen, Frederik Yanssen, Yasmin Bun, Yosien Vikhuys, Pyen Şravesand

Stolüstü tünnis: Li Tsie, Li Tsiao, Britt Eerland

Taekvondo: Yeroen Uanruij, Coys van Boren, Reşme Oqink

Triatlon: Maayke Kaelers, Raçel Klamer

Güləş: Cesika Blaşka



Şərh yazılmayıb
ŞƏRH YAZ
Adınız *  
E-mail    
Təhlükəsizlik kodu    
Kodu daxil edin *  



Çox oxunan xəbərlər
Son xəbərlər

14.07.2020

16:45  Günün oyunlarına necə baxaq? - TV AFİŞA

01:59  "Qranada" - "Real" - 1:2 VİDEO

01:46  "İnter" - "Torino" - 3:1 VİDEO

13.07.2020

12:30  Günün oyunlarına necə baxaq? - TV AFİŞA

02:46  "Napoli" - "Milan" - 2:2 VİDEO

12.07.2020

12:14  Günün oyunlarına necə baxaq? - TV AFİŞA

01:22  "Breşia" - "Roma" - 0:3 VİDEO

11.07.2020

14:03  Günün oyunlarına necə baxaq? - TV AFİŞA

01:58  "Real" - "Alaves" - 2:0 VİDEO

10.07.2020

09.07.2020

08.07.2020

12:44  Günün oyunlarına necə baxaq? - TV AFİŞA

00:54  "Lecce" - "Latsio" - 2:1 VİDEO

   
  O Q H M T-f X
1. Qarabağ 20 13 6 1 34-7 45  
2. Neftçi 20 10 7 3 34-14 37  
3. Keşlə 20 8 6 6 27-21 30  
4. Zirə 20 6 5 9 25-37 23  
5. Sumqayıt 20 6 5 9 24-31 23  
6. Sabah 20 5 6 9 19-27 21  
7. Səbail 20 5 5 10 16-30 20  
8. Qəbələ 20 5 4 11 15-35 19  
21.06Zirə ---Neftçi
21.06Sabah ---Keşlə
21.06Qarabağ ---Qəbələ
21.06Sumqayıt ---Səbail
21.06Qarabağ -Qəbələ
21.06Sumqayıt -Səbail
21.06Zirə -Neftçi
21.06Sabah -Keşlə