Yığmamızın heyəti açıqlandı

11.05.2015 | 2355 dəfə oxunub

Mayın 15-də Ukraynanın Lvov şəhərində boks üzrə yeniyetmələr arasında Avropa birinciliyi start götürəcək. Stadium.Az xəbər verir ki, OİK-in “Velotrek” Kompleksində keçiriləcək yarışda idmançılar 13 çəki dərəcəsində güclərini sınayacaq.

Azərbaycan millisi qitə çempionatında baş məşqçi Rasim Məmmədov, məşqçilər Elbrus Rzayev, Təvəkkül Məmmədov və Hüseyn Bağırovun rəhbərliyi altında 12 boksçu ilə təmsil olunacaq.

Ukraynaya gedənlər arasında ötən ilki Avropa birinciliyinin gümüş mükafatçısı Bəxtiyar Qazıbəyov (60 kq) və bürünc medalın sahibi Məhəmməd Abdullayev də (+80 kq) var.

Yeniyetmə boksçularımız son hazırlıq turniri kimi Şağan Olimpiya Kompleksində Ümummilli lider Heydər Əliyevin xatirəsinə həsr olunan yarışda mübarizə aparıblar. Hakim kimi ölkəmizi Ukraynada Emil Qurbanəliyev təmsil edəcək.

 

Yığmamızın heyəti

46 kq - Kənan Əliyev

48 kq - Cavid Hüseynov

50 kq – Seyidrza Sadıqov

52 kq – Niyaməddin Allahverdiyev

54 kq – Orxan Həsənov

57 kq – Elton Məmmədov

60 kq – Bəxtiyar Qazıbəyov

63 kq – Turan Sadıqov

66 kq – Elgün Abdullayev

70 kq – Şaiq Məlikov

75 kq – Kənan İsmayılzadə

+80 kq – Məhəmməd Abdullayev

Komandamız ötən il Rusiyanın Anapa şəhərində keçirilən yeniyetmələr arasında qitə çempionatında 1 qızıl, 1 gümüş və 4 bürünc qazanıb.



Şərh yazılmayıb
ŞƏRH YAZ
Adınız *  
E-mail    
Təhlükəsizlik kodu    
Kodu daxil edin *  



Çox oxunan xəbərlər
Son xəbərlər

18.01.2021

17.01.2021

11:20  Günün oyunlarına necə baxaq? - TV AFİŞA

10:39  "Anje" - PSJ - 0:1 VİDEO

00:21  "Fulhem" - "Çelsi" - 0:1 VİDEO

16.01.2021

14.01.2021

14:41  Günün oyunlarına necə baxaq? - TV AFİŞA

12.01.2021

11:32  Günün oyunlarına necə baxaq? - TV AFİŞA

11.01.2021

11:02  Günün oyunlarına necə baxaq? - TV AFİŞA

10.01.2021

11:21  Günün oyunlarına necə baxaq? - TV AFİŞA

09.01.2021

12:19  Günün oyunlarına necə baxaq? - TV AFİŞA

08.01.2021

   
  O Q H M T-f X
1. Sumqayıt 4 2 1 1 6-4 7  
2. Sabah 3 2 1 0 5-2 6  
3. Neftçi 3 2 0 1 4-4 6  
4. Keşlə 3 1 2 0 1-0 5  
5. Qarabağ 4 1 2 1 5-4 5  
6. Zirə 3 1 1 1 3-4 4  
7. Qəbələ 3 0 2 1 1-4 2  
8. Səbail 3 0 0 3 3-6 0  
27.09Neftçi ---Qəbələ
26.09Səbail ---Sabah
26.09Keşlə ---Zirə
25.09Sumqayıt 2-2Qarabağ
02.10Səbail -Keşlə
03.10Qəbələ -Sumqayıt
03.10Zirə -Neftçi
04.10Qarabağ -Səbail