"Qəbələ" "Borussiya"nı, "Qarabağ" "Tottenhem" və "Monako"nu Bakıya gətirir
Bu gün UEFA Avropa Liqasının yeni mövsüm üçün qrup mərhələsinin püşkü atılıb. Stadium.az xəbər verir ki, püşkatmaya əsasən təmsilçimiz "Qəbələ" Borussiya "Dortmund"u, Yunanıstan PAOK-u və Rusiyanın "Krosnadar" klubu rəqib olub. Ağdamın "Qarabağ" klubu isə daha ağır qrupa düşüb. Belə ki, Qurban Qurbanovun komandası İngiltərənin "Tottenhem", Belçikanın "Anderlext" və Fransanın "Monako" klublarıyla bir qrupda yer alıb.
A qrupu: "Ayaks" (Hollandiya), "Seltik" (Şotlandiya), "Fənərbaxça" (Türkiyə), "Molde" (Norveç) B qrupu: "Rubin" (Rusiya), "Liverpul" (İngiltərə), "Bordo" (Fransa), "Sion" (İsveçrə) C qrupu: "Borussiya" (Dortmund, Almaniya), PAOK (Yunanıstan), "Krasnodar" (Rusiya), "Qəbələ" (Azərbaycan) D qrupu: "Napoli" (İtaliya), "Brügge" (Belçika), "Legiya" (Polşa), "Midtilland" (Danimarka) E qrupu: "Vilyareal" (İspaniya), "Viktoriya" (Çexiya), "Rapid" (Avstriya), "Dinamo" (Belarus) F qrupu: "Marsel" (Fransa), "Braqa" (Portuqaliya), "Slovan" (Çexiya), "Qroninqen" (Hollandiya) G qrupu: "Dnepr" (Ukrayna), "Latsio" (İtaliya), "Sent-Etyen" (Fransa), "Rusenburq" (Norveç) H qrupu: "Sportinq" (Portuqaliya), "Beşiktaş" (Türkiyə), "Lokomotiv" (Moskva, Rusiya), "Skenderbeu" (Albaniya) İ qrupu: "Bazel" (İsveçrə), "Fiorentina" (İtaliya), "Lex" (Polşa), "Belenenses" (Portuqaliya) J qrupu: "Tottenhem" (İngiltərə), "Anderlext" (Belçika), "Monako" (Fransa), "Qarabağ" (Azərbaycan) L qrupu: "Atletik" (Bilbao, İspaniya), "AZ Alkmaar" (Hollandiya), "Ausburq" (Almaniya), "Partizan" (Serbiya) |
A qrupu | B qrupu | C qrupu |
Ayaks (Hollandiya) | Rubin (Rusiya) | Borussiya D (Almaniya) |
Seltik (Şotlandiya) | Liverpul (İngiltərə) | PAOK (Yunanıstan) |
Fənərbaxça (Türkiyə) | Bordo (Fransa) | Krasnodar (Rusiya) |
Molde (Norveç) | Sion (İsveçrə) | Qəbələ (Azərbaycan) |
D qrupu | E qrupu | F qrupu |
Napoli (İtaliya) | Vilyareal (İspaniya) | Marsel (Fransa) |
Brügge (Belçika) | Viktoriya (Çexiya) | Braqa (Portuqaliya) |
Legiya (Polşa) | Rapid (Avstriya) | Slovan (Çexiya) |
Midilyand (Danimarka) | Dinamo (Belarus) | Qroningen (Hollandiya) |
G qrupu | H qrupu | I qrupu |
Dnepr (Ukrayna) | Sportinq (Portuqaliya) | Bazel (İsveçrə) |
Latsio (İtaliya) | Beşiktaş (Türkiyə) | Fiorentina (İtaliya) |
Sent-Etyenn (Fransa) | Lokomotiv (Rusiya) | Lex (Polşa) |
Rusenborq (Norveç) | Şkenderbeu (Albaniya) | Belenenseş (Portuqaliya) |
J qrupu | K qrupu | L qrupu |
Tottenhem (İngiltərə) | Şalke 04 (Almaniya) | Atletik (İspaniya) |
Anderlext (Belçika) | APOEL (Cənubi Kipr) | Alkmaar (Hollandiya) |
Monako (Fransa) | Sparta (Çexiya) | Auqsburq (Almaniya) |
Qarabağ (Azərbaycan) | Asteras (Yunanıstan) | Partizan (Serbiya) |
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |