Avropa Liqasında potensial rəqiblərimiz məlum oldu
Sabah UEFA Çempionlar Liqası ilə Avropa Liqasında da 1-ci və 2-ci təsnifat mərhələlərinin püşkü atılacaq.
Stadium.az xəbər verir ki, yarışa təsnifat raundundan başlayacaq Azərbaycan klublarının - “Qəbələ”, “Neftçi” və “Keşlə”nin yekun potensial rəqibləri artıq bəllidi.
Azərbaycanın hər üç təmsilçisi püşkatmada səpələnmişlər səbətində yer alacaq. Təmsilçilərimiz aşağı reytinq xalı olan klublarla üz-üzə gələcək.
2-ci qrupa düşən “Qəbələ” “Proqres” (Lüksemburq), “Şiroki Briyeq” (Bosniya və Hersoqovina), “Şkupi” (Makedoniya), “Stumbras” (Litva) və “Dunayska Streda” (Slovakiya) klublarından birinə rəqib olacaq.
3-cü qrupdakı “Neftçi”ni “Buduçnost” (Çernoqoriya), “Partizani” (Albaniya), “Uypeşt” (Macarıstan), “Samtrediya” (Gürcüstan) və “Rasinq Yunion” (Lüksemburq) klublarından biri ilə duel gözləyir.
7-ci qrupda yer alan “Keşlə” isə “Milsami” (Moldova), “Rudar” (Çernoqoriya), “Riqa” (Latviya), “Budapeşt Honved” (Macarıstan) və “Baltsan” (Malta) klublarından biri ilə mübarizə aparmalı olacaq.
Sabah həm də 2-ci təsnifat mərhələsinin püşkü atılacaq. Həmin raundda mübarizəyə birbaşa qoşulan 27 komanda və 1-ci mərhələnin 47 cütü iştirak edəcək. Klublarımızdan yalnız “Qəbələ”nin yer aldığı cütlük səpələnmişlərdən olacaq. “Neftçi” və “Keşlə” isə özlərindən daha yüksək reytinqli – səpələnmiş klub, və ya beləsinin yer aldığı cütlə üz-üzə gələcək.
Avropa Liqası
1-ci təsnifat mərhələsi
2-ci qrup
Səpələnmişlər:
Domjale (Sloveniya)
Qəbələ (Azərbaycan)
Dinamo (Tiflis, Gürcüstan)
Reyncers (Şotlandiya)
Apollon (Limassol, Kipr)
Səpələnməmişlər:
Proqres (Lüksemburq)
Şiroki Briyeq (Bosniya və Hersoqovina)
Şkupi (Makedoniya)
Stumbras (Litva)
Dunayska Streda (Slovakiya)
3-cü qrup
Səpələnmişlər:
Maribor (Sloveniya)
Trençin (Slovakiya)
Viitorul (Rumıniya)
Neftçi (Azərbaycan)
Tobol (Qazaxıstan)
Səpələnməmişlər:
Buduçnost (Çernoqoriya)
Partizani (Albaniya)
Uypeşt (Macarıstan)
Samtrediya (Gürcüstan)
Rasinq Yunion (Lüksemburq)
7-ci qrup
Səpələnmişlər:
Partizan (Serbiya)
Slovan (Bratislava, Slovakiya)
Keşlə (Azərbaycan)
ÇSKA (Sofiya, Bolqarıstan)
Rabotniçki (Makedoniya)
Səpələnməmişlər:
Milsami (Moldova)
Rudar (Çernoqoriya)
Riqa (Latviya)
Budapeşt Honved (Macarıstan)
Baltsan (Malta)
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |