İki erməniyə qalib gələn güləşçimiz Avropa Çempionu oldu
İtaliyanın paytaxtı Romada güləş üzrə Avropa çempionatı davam edir. Stadium.Az xəbər verir ki, bu gün yunan-Roma güləşçimiz Sənan Süleymanov yarışın qalibi olub.
O, həlledici görüşdə Zotan Levaya 3:1 hesabı ilə qalib gələrək qızıl medala sahib olub. Sənan Süleymanov finala qədər erməni əsilli Aik Mnatsakanyan (Bolqarıstan), Matteo Maffetsoli (İtaliya), Georgios Prevolarakis (Yunanıstan) və Karapet Çalyanı (Ermənistan) üstələyib.
Eldəniz Əzizli və İslam Abbasov isə qitə birinciliyini 3-cü yerdə bitiriblər.
55 kq
1/4 final: Eldəniz Əzizli - Rudik Mkrtaçyan (Ermənistan) 7:1
1/2 final: Eldəniz Əzizli - Edmond Armen Nazaryan (Bolqarıstan) 5:7
Bürünc medal görüşü: Eldəniz Əzizli - Covanni Freni (İtaliya) 9:0
63 kq
1/8 final: Taleh Məmmədov - İbrahim Labazanov (Rusiya) 0:8
Təsəlliverici görüş: Taleh Məmmədov - Erik Torba (Macarıstan) 3:9
77 kq
Təsnifat: Sənan Süleymanov - Aik Mnatsakanyan (Bolqarıstan) 5:3
1/8 final: Sənan Süleymanov - Matteo Maffezzoli (İtaliya) 7:0
1/4 final: Sənan Süleymanov - Georgios Prevolarakis (Yunanıstan) 6:4 (tuşe)
1/2 final: Sənan Süleymanov - Karapet Çalyan (Ermənistan) 3:0
FİNAL: Sənan Süleymanov - Zotlan Levay (Macarıstan) 3:1
87 kq
Təsnifat: İslam Abbasov - Kiril Maskeviç (Belarus) 3:2
1/8 final: İslam Abbasov - Arkadiuş Kuliniç (Polşa) 3:1
1/4 final: İslam Abbasov - Tarek Mohammed Abdelsalam (Boqarıstan) 4:3 (tuşe)
1/2 final: İslam Abbasov - Viktor Lorints (Macarstan) 1:6
Bürünc medal görüşü: İslam Abbasov - Mirko Minqutsi (İtaliya) / Eyvidas Stankeviçyus (Litva)
130 kq
1/8 final: Sabah Şəriəti - David Ovasapyan (Ermənistan) 3:0
1/4 final: Sabah Şəriəti - Alin Aleksuk Kiurariu (Rumıniya) 2:3
Təsəlliverici görüş: Sabah Şəriəti - Zurabi Gedexauri (Rusiya) -:+
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |