PFL yeni mövsümün təqvimini açıqladı

28.07.2011 | 4581 dəfə oxunub


Peşəkar Futbol Liqası Azərbaycan Premyer Liqasının 2011/2012-ci il mövsümünün yeni təqvimini açıqlayıb. Stadium.Az saytı yeni mövsümün təqvimini təqdim edir:







Təsnifat mərhələsi
Birinci dövrə - 2011-ci il

04 avqust (cümə axşamı)
UEFA Avropa Liqası

I tur

06 avqust (şənbə)

1. "Xəzər Lənkəran" (Lənkəran) - "Sumqayıt Şəhər" (Sumqayıt)
2. "İnter" (Bakı) - "Turan" (Tovuz)
3. "Kəpəz" (Gəncə) - "Rəvan" (Bakı)

07 avqust (bazar)
4. "Qəbələ" (Qəbələ) - "Bakı" (Bakı)
5. "Simurq" (Zaqatala) - AZAL (Bakı)
6. "Neftçi" (Bakı) - "Qarabağ" (Ağdam)

10 avqust (çərşənbə)
Azərbaycan "A" milli komandasının beynəlxalq yoldaşlıq oyunu
Azərbaycan - Makedoniya

II tur

13 avqust (şənbə) 
8. "Turan" (Tovuz) - "Kəpəz" (Gəncə)

14 avqust (bazar)
7. "Bakı" (Bakı) - "Simurq" (Zaqatala) 
9. "Qarabağ" (Ağdam) - "İnter" (Bakı)
10. "Rəvan" (Bakı) - "Neftçi" (Bakı) 
11. "Sumqayıt Şəhər" (Sumqayıt) - "Qəbələ" (Qəbələ)
12. AZAL (Bakı) - "Xəzər Lənkəran" (Lənkəran)

18 avqust (cümə axşamı)
Avropa Liqası

III tur

19 avqust (cümə)
13. "Qəbələ" (Qəbələ) - AZAL (Bakı)
14. "Simurq" (Zaqatala) - "Rəvan" (Bakı)

20 avqust (şənbə)
15. "Xəzər Lənkəran" (Lənkəran) - "Turan" (Tovuz)
16. "İnter" (Bakı) - "Bakı" (Bakı)21 avqust (bazar)
17. "Neftçi" (Bakı) - "Sumqayıt Şəhər" (Sumqayıt)
18. "Kəpəz" (Gəncə) -"Qarabağ" (Ağdam)

25 avqust (cümə axşamı)
Avropa Liqası

IV tur

27 avqust (şənbə)
19. AZAL (Bakı) - "Neftçi" (Bakı)
20. "Sumqayıt Şəhər" (Sumqayıt) - "İnter" (Bakı)
21. "Rəvan" (Bakı) - "Xəzər Lənkəran" (Lənkəran)

28 avqust (bazar)
22. "Turan" (Tovuz) - "Simurq" (Zaqatala)
23. "Qarabağ" (Ağdam) - "Qəbələ" (Qəbələ)
24. "Bakı" (Bakı) - "Kəpəz" (Gəncə)

02 sentyabr (cümə)
Avropa çempionatının seçmə oyunu
"A" Azərbaycan - Belçika

06 sentyabr (çərşənbə axşamı)
Avropa çempionatının seçmə oyunu
"A" Azərbaycan - Qazaxıstan

V tur

10 sentyabr (şənbə)
25. "İnter" (Bakı) - "Simurq" (Zaqatala)
26. "Bakı" (Bakı) - "Rəvan" (Bakı)

11 sentyabr (bazar)
27. "Qəbələ" (Qəbələ) - "Turan" (Tovuz)
28. "Sumqayıt Şəhər" (Sumqayıt) - "Qarabağ" (Ağdam)
29. "Kəpəz" (Gəncə) - AZAL (Bakı)
30. "Xəzər Lənkəran" (Lənkəran) - "Neftçi" (Bakı)

VI tur

17 sentyabr  (şənbə)
31. AZAL (Bakı) - "İnter" (Bakı)
32. "Simurq" (Zaqatala) - "Kəpəz" (Gəncə)
33. "Qarabağ" (Ağdam) - "Xəzər Lənkəran" (Lənkəran)

18 sentyabr  (bazar)
34. "Neftçi" (Bakı) - "Qəbələ" (Qəbələ)
35. "Turan" (Tovuz) - "Bakı" (Bakı)
36. "Rəvan" (Bakı) - "Sumqayıt Şəhər" (Sumqayıt)

21 sentyabr (çərşənbə)
Ehtiyat gün

VII tur

23 sentyabr (cümə)
37. "Xəzər Lənkəran" (Lənkəran) -"Qəbələ" (Qəbələ)
38. "Turan" (Tovuz) - "Rəvan" (Bakı)
39. "Neftçi" (Bakı) - "Bakı" (Bakı)

24 sentyabr (şənbə) 
40. "Sumqayıt Şəhər" (Sumqayıt) - "Simurq" (Zaqatala)
41. AZAL (Bakı) - "Qarabağ" (Ağdam)
42. "İnter" (Bakı) - "Kəpəz" (Gəncə)

VIII tur

1 oktyabr (şənbə)
43. "Qəbələ" (Qəbələ) - "Rəvan" (Bakı)
44. "Simurq" (Zaqatala) - "Neftçi" (Bakı)
45. "İnter" (Bakı) - "Xəzər Lənkəran" (Lənkəran)

2 oktyabr (bazar)
46. "Kəpəz" (Gəncə) - "Sumqayıt Şəhər" (Sumqayıt) 
47. "Bakı" (Bakı) - AZAL (Bakı)
48. "Qarabağ" (Ağdam) - "Turan" (Tovuz)

07 oktyabr (cümə)
Avropa çempionatının seçmə oyunu
"A" Azərbaycan - Avstriya  

11 oktyabr (çərşənbə axşamı)
Avropa çempionatının seçmə oyunu
"A" Türkiyə - Azərbaycan

IX tur

15 oktyabr (şənbə)  
49. "Turan" (Tovuz) - AZAL (Bakı)
50. "Sumqayıt Şəhər" (Sumqayıt) - "Bakı" (Bakı)

16 oktyabr (bazar)
51. "Qəbələ" (Qəbələ) - "Kəpəz" (Gəncə)
52. "Xəzər Lənkəran" (Lənkəran) - "Simurq" (Zaqatala)
53. "Neftçi" (Bakı) - "İnter" (Bakı)
54. "Rəvan" (Bakı) - "Qarabağ" (Ağdam

X tur

21  oktyabr (cümə) 
55. "Bakı" (Bakı) - "Xəzər Lənkəran" (Lənkəran)
56. "Simurq" (Zaqatala) - "Qarabağ" (Ağdam)

22 oktyabr (şənbə)
57. AZAL (Bakı) - "Rəvan" (Bakı)
58. "Kəpəz" (Gəncə) - "Neftçi" (Bakı)

23 oktyabr (bazar)
59. "Turan" (Tovuz) - "Sumqayıt Şəhər" (Sumqayıt)
60. "İnter" (Bakı) - "Qəbələ" (Qəbələ)

26 oktyabr (çərşənbə)
Azərbaycan Kuboku 1/16 final

XI tur

28 oktyabr (cümə)
61. "Qarabağ" (Ağdam) - "Bakı" (Bakı)
62. "Xəzər Lənkəran" (Lənkəran) - "Kəpəz" (Gəncə)

29 oktyabr (cümə)
63. "Qəbələ" (Qəbələ) - "Simurq" (Zaqatala)
64. "Neftçi" (Bakı) - "Turan" (Tovuz)

30 oktyabr (cümə)
65. "Rəvan" (Bakı) - "İnter" (Bakı)
66. "Sumqayıt Şəhər" (Sumqayıt) - AZAL (Bakı)

İkinci dövrə
XII tur

4  noyabr  (cümə)
67. "Rəvan" (Bakı) - "Simurq" (Zaqatala) 
68. "Kəpəz" (Gəncə) -  "Bakı" (Bakı)

5 noyabr  (şənbə)
69. AZAL (Bakı) - "Qəbələ" (Qəbələ)
70. "Qarabağ" (Ağdam) - "Sumqayıt Şəhər" (Sumqayıt)

6 noyabr  (bazar)
71. "Neftçi" (Bakı) - "Xəzər Lənkəran" (Lənkəran)
72. "Turan" (Tovuz) - "İnter" (Bakı)

11 noyabr (cümə)
Azərbaycan "A" milli komandasının beynəlxalq yoldaşlıq oyunu 

15 noyabr (çərşənbə axşamı)
Azərbaycan "A" milli komandasının beynəlxalq yoldaşlıq oyunu

XIII tur

19 noyabr (şənbə)
73. "Xəzər Lənkəran" (Lənkəran) - "Rəvan" (Bakı)
74. AZAL (Bakı) - "Kəpəz" (Gəncə) 
75. "Simurq" (Zaqatala) - "Sumqayıt Şəhər" (Sumqayıt)

20 noyabr (bazar)
76. "İnter" (Bakı) - "Qarabağ" (Ağdam) 
77. "Qəbələ" (Qəbələ) - "Neftçi" (Bakı)
78. "Bakı" (Bakı) - "Turan" (Tovuz)

23 noyabr (çərşənbə)
Ehtiyat gün

XIV tur

25 noyabr (cümə)
79. "Kəpəz" (Gəncə) - "Turan" (Tovuz)
80. "Simurq" (Zaqatala) - "Xəzər Lənkəran" (Lənkəran)
81. "Sumqayıt Şəhər" (Sumqayıt) - "Rəvan" (Bakı)

26 noyabr (şənbə)
82. "Bakı" (Bakı) - "Qəbələ" (Qəbələ)
83. "Qarabağ" (Ağdam) - "Neftçi" (Bakı)
84. "İnter" (Bakı) - AZAL (Bakı)

30 noyabr (çərşənbə)
Azərbaycan Kuboku 1/8 final

XV tur

4 dekabr (bazar) 
85. "Qəbələ" (Qəbələ) - "Sumqayıt Şəhər" (Sumqayıt)
86. "Xəzər Lənkəran" (Lənkəran) - "İnter" (Bakı)
87. AZAL (Bakı) - "Bakı" (Bakı)
88. "Neftçi" (Bakı) - "Simurq" (Zaqatala) 
89. "Turan" (Tovuz) - "Qarabağ" (Ağdam) 
90. "Rəvan" (Bakı) - "Kəpəz" (Gəncə)

XVI tur

10 dekabr (şənbə)  
91. "Xəzər Lənkəran" (Lənkəran) - "Qarabağ" (Ağdam)
92. "Simurq" (Zaqatala) - "Turan" (Tovuz)
93. "Rəvan" (Bakı) - "Bakı" (Bakı)

11 dekabr (bazar)
94. "Sumqayıt Şəhər" (Sumqayıt) - "Kəpəz" (Gəncə) 
95. "Qəbələ" (Qəbələ) - "İnter" (Bakı) 
96. "Neftçi" (Bakı) - AZAL (Bakı)

XVII tur

15 dekabr (cümə axşamı)
97. "Bakı" (Bakı) - "Sumqayıt Şəhər" (Sumqayıt)
98. "Turan" (Tovuz) - "Qəbələ" (Qəbələ)

16 dekabr (cümə)
99. AZAL (Bakı) - "Simurq" (Zaqatala)
100. "Qarabağ" (Ağdam) - "Rəvan" (Bakı) 
101. "Kəpəz" (Gəncə) - "Xəzər Lənkəran" (Lənkəran)

17 dekabr (şənbə) 
102. "İnter" (Bakı) - "Neftçi" (Bakı)

ХVIII tur

20 dekabr (çərşənbə axşamı)  
103. "Simurq" (Zaqatala) - "İnter" (Bakı) 
104. "Sumqayıt Şəhər" (Sumqayıt) - "Turan" (Tovuz)
105. "Rəvan" (Bakı) - AZAL (Bakı)

21 dekabr (çərşənbə)
106. "Qəbələ" (Qəbələ) - "Qarabağ" (Ağdam)
107. "Xəzər Lənkəran" (Lənkəran) - "Bakı" (Bakı) 
108. "Neftçi" (Bakı) - "Kəpəz" (Gəncə)

2012-ci il

ХIХ tur

10 fevral (cümə)
109. AZAL (Bakı) -  "Sumqayıt Şəhər" (Sumqayıt)
110. "Qarabağ" (Ağdam) - "Simurq" (Zaqatala)

11 fevral (şənbə)
111. "Turan" (Tovuz) - "Xəzər Lənkəran" (Lənkəran)
112. "İnter" (Bakı) - "Rəvan" (Bakı) 

12 fevral (bazar)
113. "Kəpəz" (Gəncə) - "Qəbələ" (Qəbələ)
114. "Bakı" (Bakı) - "Neftçi" (Bakı)

ХХ tur

18 fevral (şənbə)  
115. "Sumqayıt Şəhər" (Sumqayıt) - "Neftçi" (Bakı)
116. "Xəzər Lənkəran" (Lənkəran) - AZAL (Bakı)
117. "Bakı" (Bakı) - "Qarabağ" (Ağdam)

19 fevral (bazar)
118. "Rəvan" (Bakı) -  "Turan" (Tovuz)
119. "Simurq" (Zaqatala) - "Qəbələ" (Qəbələ)
120. "Kəpəz" (Gəncə) - "İnter" (Bakı)

22 fevral (çərşənbə)
Ehtiyat gün

ХXI tur

24 fevral (cümə)
121. "İnter" (Bakı) - "Sumqayıt Şəhər" (Sumqayıt)
122. "Simurq" (Zaqatala) - "Bakı" (Bakı)
123. "Qarabağ" (Ağdam) - "Kəpəz" (Gəncə) 

25 fevral (şənbə)
124. "Qəbələ" (Qəbələ) - "Xəzər Lənkəran" (Lənkəran)
125. AZAL (Bakı) - "Turan" (Tovuz) 
126. "Neftçi" (Bakı) - "Rəvan" (Bakı)

29 fevral (çərşənbə)
Azərbaycan "A" milli komandasının beynəlxalq yoldaşlıq oyunu

ХХII tur

3 mart (şənbə)
127. "Sumqayıt Şəhər" (Sumqayıt) - "Xəzər Lənkəran" (Lənkəran)
128. "Kəpəz" (Gəncə) - "Simurq" (Zaqatala)
129. "Bakı" (Bakı) - "İnter" (Bakı)
130. "Turan" (Tovuz) - "Neftçi" (Bakı)
131. "Qarabağ" (Ağdam) - AZAL (Bakı)
132. "Rəvan" (Bakı) - "Qəbələ" (Qəbələ)

7 - 8 mart (çərşənbə, cümə axşamı)
Azərbaycan Kuboku 1/4 final

Final mərhələsi
ХХIII tur

10 - 11 mart  (şənbə, bazar)
1-6-cı yerlər 
6 ____________                             1 ___________
5 ____________                             2 ___________
4 ____________                             3 ___________
7-12-ci yerlər
12 ____________                          7 ___________
11 ____________                          8 ___________
10 ____________                          9 ___________

13 - 14 mart (çərşənbə axşamı, çərşənbə)
Azərbaycan Kuboku 1/4 final

XХIV tur

17 - 18 mart  (şənbə, bazar)
1-6-cı yerlər 
4 _____________                          6 ____________
3 _____________                        5 ____________
2 _____________                          1 ____________
7-12-ci yerlər
10 ____________                          12 ___________
9 _____________                          11 ___________
8 _____________                          7 ____________

ХХV tur

24 - 25 mart (şənbə, bazar)
1-6-cı yerlər
6 ____________                             2 ____________
1 ____________                             3 ____________
5 ____________                             4 ____________
7-12-ci yerlər
12 ___________                             8 ____________
7 ____________                             9 ____________
11 ___________                             10 ___________

28 mart (çərşənbə)
Ehtiyat gün

ХХVI tur

31 mart - 1 aprel (şənbə, bazar)
1-6-cı yerlər
5 ____________                             6 ___________
4 ____________                             1 __________
3 ____________                             2 ____________
7-12-ci yerlər
11 ___________                             12 ____________
10 ___________                             7 _____________
9 ____________                             8 _____________

ХХVII tur

07 - 08 aprel (şənbə, bazar)
1-6-cı yerlər
6 ____________                             3 ___________
2 ____________                             4 ___________
1 ____________                             5 ___________ 
7-12-ci yerlər
12 ___________                             9 ____________
8 ____________                             10 ___________
7 ____________                             11 ___________

11 aprel (çərşənbə)
Ehtiyat gün

ХХVIII tur

14 - 15 aprel  (şənbə, bazar)
1-6-cı yerlər
6 ____________                             4 ____________
5 ____________                             3 ____________
1 ____________                             2 ____________
7-12-ci yerlər
12 ___________                             10 ___________
11 ___________                             9 ____________
7 ____________                             8 ____________

18 aprel (çərşənbə)
Azərbaycan Kuboku 1/2 final

ХХIX tur

21 - 22 aprel (şənbə, bazar)
1-6-cı yerlər
2 ____________                             6 ____________
3 ____________                             1 ____________
4 ____________                             5 ____________
7-12-ci yerlər
8 ____________                             12 ____________
9  ____________                              7 _____________
10 ___________                             11 ____________

25 aprel (çərşənbə)
Azərbaycan Kuboku 1/2 final

ХХX tur

28 - 29 aprel (şənbə, bazar)
1-6-cı yerlər
6 ____________                             5 ____________
1 ____________                             4 ____________
2 ____________                             3 ____________
7-12-ci yerlər
12 ___________                             11 ___________
7 ____________                             10 ___________
8 ____________                               9 ___________

ХХXI tur

5 - 6 may (şənbə, bazar)
1-6-cı yerlər
3 ____________                             6 ____________
4 ____________                             2 ____________
5 ____________                             1 ____________
7-12-ci yerlər  
9 ____________                           12 ____________
10 ____________                            8 ____________
11 ____________                            7 _____________

ХХXII tur

11-12 may (cümə, şənbə)
1-6-cı yerlər
1 ____________                             6 ____________
2 ____________                             5 ____________
3 ____________                             4 ____________
7-12-ci yerlər
7 _____________                          12 ____________
8 _____________                          11 ____________
9 _____________                          10 _____________

17 may (cümə axşamı)
Azərbaycan Kubokunun finalı

rnrnrnrn



Şərh yazılmayıb
ŞƏRH YAZ
Adınız *  
E-mail    
Təhlükəsizlik kodu    
Kodu daxil edin *  



Çox oxunan xəbərlər
Son xəbərlər

12.03.2024

24.07.2023

22.07.2023

21.07.2023

20.07.2023

19.07.2023

18.07.2023

17.07.2023

16.07.2023

15.07.2023

   
  O Q H M T-f X
1. Neftçi 28 18 5 5 47-25 59  
2. Qarabağ 28 16 9 3 64-18 57  
3. Sumqayıt 28 10 9 9 30-31 39  
4. Zirə 28 8 14 6 28-28 38  
5. Sabah 28 7 8 13 28-39 29  
6. Keşlə 28 5 11 12 25-40 26  
7. Qəbələ 28 5 11 12 23-44 26  
8. Səbail 28 5 9 14 21-42 24  
08.05Səbail ---Neftçi
08.05Keşlə ---Sumqayıt
09.05Zirə ---Qəbələ
09.05Sabah ---Qarabağ
14.05Sumqayıt -Neftçi
14.05Qarabağ -Keşlə
14.05Qəbələ -Sabah
14.05Zirə -Səbail