Millimiz uddu, uduzdu

16.06.2015 | 3029 dəfə oxunub

Bu gün Bakı-2015 I Avropa Oyunlarında qadınlar arasında çimərlik voleybolu yarışlarına start verilib. Stadium.az xəbər verir ki, Azərbaycan bu yarışda 2 komanda ilə təmsil olunur. 

Vivyan Kunya və Zinaida Lyubimovadan ibarət komanda A qrupunda, Yuliya Kərimova və Rakel Ferreyradan ibarət kollektiv isə H qrupunda mübarizə aparır.

Bu gün cütlüklərimiz iki görüş keçiriblər.

Vivyan Kunya və Zinaida Lyubimova Danimarka təmsilçiləri Eva Banq və Sesilie Olsen üzərində qələbə qazansa da, ikinci matçda bunun ardını gətirə bilməyib. Komandamız avstriyalı voleybolçular - Maria Lena Plesiutşniq və Katarina Şutzenhoferə uduzub.

Yuliya Kərimova və Rakel Ferreyra isə yarışa uğurlu start götürüblər. Onlar əvvəlcə Polşa təmsilçiləri Katarjina Koçiolek və Dorota Straqu, daha sonra isə ukraynalılar Daria Udovenko və Yelizaveta Sulimanı məğlubuyyətə uğradıblar.

Çimərlik voleybolu, qadınlar

A qrupu

Vivyan Kunya/Zinaida Lyubimova (Azərbaycan) – Eva Banq/Sesilie Olsen (Danimarka) - 2:0(21:14, 21:17)

Yeva Dumbauskayte/Monika Povilaytite (Litva) – Maria Lena Plesiutşniq/ Katarina Şutzenhofer (Avstriya) - 2:1 (21:14, 18:21, 18:16)

Yeva Dumbauskayte/Monika Povilaytite (Litva) - Eva Banq/Sesilie Olsen (Danimarka) - 2:0(21:9, 21:17)

Vivyan Kunya/Zinaida Lyubimova (Azərbaycan) - Maria Lena Plesiutşniq/Katarina Şutzenhofer (Avstriya) - 0:2 (19:21, 15:21)


1.

Litva

2

2

0

4-1

99-77

4

2.

Avstriya

2

1

1

3-2

93-91

3

3.

Azərbaycan

2

1

1

2-2

76-73

3

4.

Danimarka

2

0

2

0-4

57-84

2


B qrupu

Diana Zolnerçikova/Martina Yakubsova (Çexiya) – Marta Ozolina/Tina Qraudina (Latviya) - 2:1(17:21, 21:18, 15:9)

Laura Giombini/Julia Toti (İtaliya) – Valerie Teufl/Nadine Byanka Zass (Avstriya) - 2:0 (21:11, 21:10)

Laura Giombini/Julia Toti (İtaliya) - Marta Ozolina/Tina Qraudina (Latviya) - 2:1 (21:17, 15:21, 15:13)

Diana Zolnerçikova/Martina Yakubsova (Çexiya) - Valerie Teufl/Nadine Byanka Zass (Avstriya) -0:2 (24:26, 17:21)


1.

İtaliya

2

2

0

4-1

93-72

4

2.

Avstriya

2

1

1

2-2

68-83

3

3.

Çexiya

2

1

1

2-3

94-95

3

4.

Latviya

2

0

2

2-4

99-104

2


C qrupu

Paula Qutyerres Soria/Angela Errero Lobato (İspaniya) – Valeriya Babenka/Yana Milevskaya (Belarus) - 2:0 (21:19, 21:15)

Paula Soria Qutyerres/Angela Lobato Herrero (İspaniya) – Janne Konqşvayn/Viktoriya Kyoelberq (Norveç) - 2:0 (21:13, 21:14)


1.

İspaniya

2

2

0

4-0

84-61

4

2.

Belarus

1

0

1

0-2

34-42

1

3.

Norveç

1

0

1

0-2

27-42

1


D qrupu

Sofie van Gestel/Yantine van der Vlist (Hollandiya) – Svetla Angelova/İrena Mişonova (Bolqarıstan) - 2:0 (21:10, 21:8)

Panagiota Karaquni/Anna Pigi Metheniti (Yunanıstan) – Erika Nistrom/Emilia Nistrom (Finlandiya) - 0:2 (14:21, 10:21)

Sofie van Gestel/Yantine van der Vlist (Hollandiya) - Erika Nistrom/Emilia Nistrom (Finlandiya) - 2:0 (21:15, 21:11)

Panagiota Karaquni/Anna Pigi Metheniti (Yunanıstan) - Svetla Angelova/İrena Mişonova (Bolqarıstan) - 2:0 (21:11, 21:17)


1.

Hollandiya

2

2

0

4-0

84-44

4

2.

Finlandiya

2

1

1

2-2

68-66

3

3.

Yunanıstan

2

1

1

2-2

66-70

3

4.

Bolqarıstan

2

0

2

0-4

46-84

2


E qrupu

Daniela Coria/Culia Momoli (İtaliya) – Viktoriya Şalayevskaya/Viktoriya Siakretava (Belarus) -2:1 (19:21, 28:26, 15:11)

Riikka Letonen/Taru Lahti (Finlandiya) – Ester Boter Ribera/Amaranta Navarro Fernandes (İspaniya) - 2:0 (21:15, 21:9)

Riikka Letonen/Taru Lahti (Finlandiya) - Viktoriya Şalayevskaya/Viktoriya Siakretava (Belarus) -2:0 (21:11, 21:12)

Daniela Coria/Culia Momoli (İtaliya) - Ester Boter Ribera/Amaranta Navarro Fernandes (İspaniya) - 0:2 (17:21, 20:22)


1.

Finlandiya

2

2

0

4-0

84-47

4

2.

İspaniya

2

1

1

2-2

67-79

3

3.

İtaliya

2

1

1

2-3

99-101

3

4.

Belarus

2

0

2

1-4

81-104

2


F qrupu

Yulia Abalakina/Kseniya Dabija (Rusiya) – Rimke Braakman/Jolien Sinnema (Hollandiya) - 1:2(21:18, 15:21, 13:15)

Nikole Eyholzer/Nina Betşart (İsveçrə) – Line Trans/Helle Soenderqard (Danimarka) - 2:0(21:18, 21:17)

Nikole Eyholzer/Nina Betşart (İsveçrə) - Rimke Braakman/Jolien Sinnema (Hollandiya) - 2:0(21:19, 24:22)

Yulia Abalakina/Kseniya Dabija (Rusiya) - Line Trans/Helle Soenderqard (Danimarka) - 2:0(21:13, 21:11)


1.

İsveçrə

2

2

0

4-0

87-76

4

2.

Hollandiya

2

1

1

2-3

95-94

3

3.

Rusiya

2

1

1

3-2

91-78

3

4.

Danimarka

2

0

2

0-4

59-84

2


G qrupu

Yaqoda Qrusçinzka/Karolina Baran (Polşa) – İrina Maxno/İnna Maxno (Ukrayna) - 2:1 (21:16, 17:21, 15:13)

Yekaterina Sirtçeva/Mariya Prokopeva (Rusiya) – Laura Lonque/Melinda Adelin (Fransa) - 0:2(13:21, 14:21)

Yekaterina Sirtçeva/Mariya Prokopeva (Rusiya) - İrina Maxno/İnna Maxno (Ukrayna) - 2:0(21:13, 21:14)

Yaqoda Qrusçinzka/Karolina Baran (Polşa) - Laura Lonque/Melinda Adelin (Fransa) - 0:2(19:21, 18:21)


1.

Fransa

2

2

0

4-0

83-64

4

2.

Rusiya

2

1

1

2-2

69-69

3

3.

Polşa

2

1

1

2-3

90-91

3

4.

Ukrayna

2

0

2

1-4

77-95

2


H qrupu

Yuliya Kərimova/ Rakel Ferreyra (Azərbaycan) – Katarjina Koçiolek/ Dorota Straq (Polşa) - 2:0(21:18, 21:18)

Karolina Rehaçkova/Eliska Qalova (Çexiya) – Daria Udovenko/Yelizaveta Sulima (Ukrayna) - 2:0(21:12, 21:19)

Karolina Rehaçkova/Eliska Qalova (Çexiya) - Katarjina Koçiolek/Dorota Straq (Polşa) - 0:2(15:21, 17:21)

Yuliya Kərimova/Rakel Ferreyra (Azərbaycan) - Daria Udovenko/Yelizaveta Sulima (Ukrayna) -2:0 (21:17, 21:16)

1.

Azərbaycan

2

2

0

4-0

84-69

4

2.

Polşa

2

1

1

2-2

78-74

3

3.

Çexiya

2

1

1

2-2

74-73

3

4.

Ukrayna

2

0

2

0-4

64-84

2




Şərh yazılmayıb
ŞƏRH YAZ
Adınız *  
E-mail    
Təhlükəsizlik kodu    
Kodu daxil edin *  



Çox oxunan xəbərlər
Son xəbərlər

12.03.2024

24.07.2023

22.07.2023

21.07.2023

20.07.2023

19.07.2023

18.07.2023

17.07.2023

16.07.2023

15.07.2023

   
  O Q H M T-f X
1. Neftçi 28 18 5 5 47-25 59  
2. Qarabağ 28 16 9 3 64-18 57  
3. Sumqayıt 28 10 9 9 30-31 39  
4. Zirə 28 8 14 6 28-28 38  
5. Sabah 28 7 8 13 28-39 29  
6. Keşlə 28 5 11 12 25-40 26  
7. Qəbələ 28 5 11 12 23-44 26  
8. Səbail 28 5 9 14 21-42 24  
08.05Səbail ---Neftçi
08.05Keşlə ---Sumqayıt
09.05Zirə ---Qəbələ
09.05Sabah ---Qarabağ
14.05Sumqayıt -Neftçi
14.05Qarabağ -Keşlə
14.05Qəbələ -Sabah
14.05Zirə -Səbail