"Qarabağ"ın potensial rəqibləri məlum oldu -YENİLƏNİB

23.07.2018 | 3576 dəfə oxunub

Bu gün Çempionlar Liqasında 3-cü təsnifat mərhələsinin püşkü atılıb.

Stadium.az xəbər verir ki, İsveçrənin Nyon şəhərində keçirilən tədbirdə 32 komanda iştirak edib. 

Çempionlar yolunda mübarizə aparan təmsilçimiz “Qarabağ”ın da mümkün rəqibləri bəlli olub. Ağdam klubu 2-ci mərhələdə Albaniyanın “Kukesi” klubunu keçərsə,  BATE (Belarus) – HİK (Finlandiya) cütünün qalibi ilə qarşılaşacaq.


Çempionlar Liqası

III təsnifat mərhələsi

Çempionlar yolu

“Seltik” (Şotlandiya) - “Rusenborq” (Norveç) cütünün qalibi - AEK (Yunanıstan)

“Zalsburq” (Avstriya) – “Şerif” (Moldova) – “Şkendiya” (Makedoniya) cütünün qalibi

“Srvena Zvezda” (Serbiya) – “Suduva” (Litva) cütünün qalibi - “Legiya” (Polşa) – “Spartak” (Slovakiya) cütünün qalibi

“Qarabağ” (Azərbaycan) – “Kukesi” (Albaniya) cütünün qalibi - BATE (Belarus) – HİK (Finlandiya) cütünün qalibi

“Astana” (Qazaxıstan) – “Midtulland” (Danimarka) cütünün qalibi - 

“Dinamo” (Xorvatiya) – “Hapoel” (Beer-Şeva, İsrail) cütünün qalibi

“Malmö” (İsveç) – ÇFR (Rumıniya) cütünün qalibi - “Lüdoqorets” (Bolqarıstan) – “Videoton” (Macarıstan) cütünün qalibi



Liqa yolu


“Standard” (Belçika) - “Ayaks” (Hollandiya) – “Şturm” (Avstriya) cütünün qalibi

“Benfika” (Portuqaliya) - “Fənərbaxça” (Türkiyə)

“Slaviya” (Çexiya) - “Dinamo” (Kiyev, Ukrayna)

PAOK (Yunanıstan) – “Bazel” (İsveçrə) cütünün qalibi - “Spartak” (Moskva, Rusiya)


3-cü təsnifat mərhələsinin ilk oyunları 7-8 avqustda, cavab qarşılaşmaları isə 14 avqustda keçiriləcək.


Saat 14:45-də isə Avropa Liqasının 3-cü təsnifat mərhələsinin püşkü atılacaq. Bununla Çempionlar Liqasının 2-ci təsnifat mərhələsində mübarizəni dayandıracaq klubların  Avroliqadakı rəqibləri bəlli olacaq. "Qarabağ" "Kukesi" səddini keçə bilməsə, aşağıdakı 9 komandadan birinə rəqib olacaq.



Səpələnməmişlər

TNS (Uels) – “Linkoln” (Cəbəllütariq) cütünün qalibi

“Torpedo” (Kutaisi, Gürcüstan) - “Vikinqur” (Farer adaları) cütünün qalibi

“Spartak” (Latviya) - “La Fiorita” (San-Marino) cütünün qalibi

APOEL (Kipr) - “Flora” (Estoniya) cütünün qalibi

“Kork Siti” (İrlandiya)



Şərh yazılmayıb
ŞƏRH YAZ
Adınız *  
E-mail    
Təhlükəsizlik kodu    
Kodu daxil edin *  



Çox oxunan xəbərlər
Son xəbərlər

12.03.2024

24.07.2023

22.07.2023

21.07.2023

20.07.2023

19.07.2023

18.07.2023

17.07.2023

16.07.2023

15.07.2023

   
  O Q H M T-f X
1. Neftçi 28 18 5 5 47-25 59  
2. Qarabağ 28 16 9 3 64-18 57  
3. Sumqayıt 28 10 9 9 30-31 39  
4. Zirə 28 8 14 6 28-28 38  
5. Sabah 28 7 8 13 28-39 29  
6. Keşlə 28 5 11 12 25-40 26  
7. Qəbələ 28 5 11 12 23-44 26  
8. Səbail 28 5 9 14 21-42 24  
08.05Səbail ---Neftçi
08.05Keşlə ---Sumqayıt
09.05Zirə ---Qəbələ
09.05Sabah ---Qarabağ
14.05Sumqayıt -Neftçi
14.05Qarabağ -Keşlə
14.05Qəbələ -Sabah
14.05Zirə -Səbail