Peru millisinin DÇ-2018 üçün yekun heyəti
DÇ-2018-in daha bir iştirakçısının yekun heyəti açıqlanıb. Stadium.Az xəbər verir ki, Peru yığmasının Rusiyada keçiriləcək mundialda hansı heyətlə çıxış edəcəyi məlum olub.
Baş məşqçi Rikardo Qareka dünya çempionatına aşağıdakı futbolçularla yollanacaq:
Qapıçılar: Pedro Qalyese ("Verakrus", Meksika), Karlos Kaseda ("Deportivo Munisipal"), Xose Karvalyo ("UT de Kaxamarka");
Müdafiəçilər: Luis Advinkula ("Lobos", Meksika), Aldo Korso ("Universitario Deportes"), Migel Trauko ("Flamenqo", Braziliya), Kristian Ramos ("Verakrus", Meksika), Alberto Rodriges ("Sportinq Kristal"), Migel Arauxo ("Alyansa Lima"), Nilson Loyola ("Melqar"), Anderson Santamariya ("Puebla", Meksika);
Yarımmüdafiəçilər: Pedro Akino ("Lobos", Meksika), Vilder Kartaxena ("Verakrus", Meksika), Kristian Kueva ("San Paolo", Braziliya), Edison Flores ("Olborq", Danimarka), Paolo Urtado ("Gimaraynş", Portuqaliya), Renato Tapia ("Feyenoord", Hollandiya), Yosimar Yotun ("Orlando Siti", ABŞ);
Hücumçular: Paolo Gerrero ("Flamenqo", Braziliya), Endi Polo ("Portlend Timbers", ABŞ), Andre Karrilo ("Uotford", İngiltərə), Raul Ruidias ("Moreliya", Meksika), Cefferson Farfan ("Lokomotiv", Rusiya).
Peru millisi DÇ-2018-də Danimarka, Fransa və Avstraliya yığmaları ilə bir qrupda mübarizə aparacaq.
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |