"Qarabağ"ın Çempionlar Liqasındakı rəqibi bəlli oldu - YENİLƏNİB
Bu gün UEFA Çempionlar Liqasında 1-ci təsnifat mərhələsinin püşkatma mərasimi baş tutacaq. Stadium.Az xəbər verir ki, təmsilçimiz "Qarabağ"ın da rəqibi də burada bəlli olacaq.
İsveçrənin Nyon şəhərində təşkil olunacaq və Bakı vaxtı ilə saat 14:00-da başlanacaq tədbirdə Azərbaycan Ağdam klubunun hansı ölkə təmsilçisiylə üz-üzə gələcəyi bəlli olacaq.
Yüksək reytinqlilərdən ibarət səpələnmişlər səbətində yer alacaq Ağdam klubunun rəqibi aşağı reytinqli "Dinamo" (Brest, Belarus), "Riqa" (Latviya), "Tirana" (Albaniya) və ya "Sileks" (Şimali Makedoniya) olacaq.
Ümumilikdə 34 komanda 5 qrupdan ibarət olmaqla, 2 səbətə bölünüb. Onlardan mübarizəyə 33-ü birbaşa qatılanlar, 1-i isə ilkin mərhələnin qalibi olacaq.
Ağdam klubu bu mərhələdə evdə "Sileks"lə (Şimali Makedoniya) qarşılaşacaq.
"Ferentsvaroş" (Macarıstan) - "Yurqarden" (İsveç)
"Seltik" (Şotlandiya) - KR (Reykyavik, İslandiya)
"Legiya" (Varşava, Polşa) - İlkin mərhələdə "Drita" (Kosovo)/"Linfild" (Şimali İrlandiya) cütünün qalibi
"Şerif" (Moldova) - "Fola Eş" (Lüksemburq)
"Konnas Ki" (Uels) - "Sarayevo" (Bosniya və Herseqovina)
"Srvena Zvezda" (Serbiya) - "Europa" (Cəbəllütariq)
"Buduçnost" (Podqoritsa, Monteneqro) - "Ludoqorets" (Bolqarıstan)
"Ararat-Armenia" (Ermənistan) - "Omoniya" (Kipr)
"Floriana" (Malta) - "ÇFR Kluj" (Rumıniya)
"Makkabi" (Təl-Əviv, İsrail) - "Riqa" (Latviya)
"Qarabağ" (AZƏRBAYCAN) - "Sileks" (Şimali Makedoniya)
"Dinamo" (Tiflis, Gürcüstan) - "Tirana" (Albaniya)
"Dinamo" (Brest, Belarus) - "Astana" (Qazaxıstan)
"Molde" (Norveç) - "KuPS" (Finlandiya)
"Flora" (Tallin, Estoniya) - "Suduva" (Litva)
"Tselye" (Sloveniya) - "Dundalk" (İrlandiya)
"Kİ (Farer adaları) - "Slovan" (Bratislava, Slovakiya)
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |