"Neftçi"nin bütün potensial rəqibləri müəyyənləşdi
Bu
mövsüm ölkəmizi Çempionlar Liqasında təmsil edəcək "Neftçi" klubunun
turnirdə bütün potensial rəqibləri müəyyənləşib. Stadium.az xəbər verir ki, mübarizəyə
II təsnifat mərhələsindən qoşulacaq "ağ qaralar"ın artıq hansı səbətdə
yer alacağı da dəqiqləşib.
Son Azərbaycan
çempionu səpələnmişlər səbətində yer alıb ki, bu da təmsilçimizə nisbətən zəif
rəqiblə qarşılaşmağa şərait yaradacaq.
I təsnifat
mərhələsində "Streymur" (Farer adaları), “Tre Penne” (San-Marino),
“Lusitanos” (Andorra) və “Şirak” (Ermənistan) klubları mübarizə apacaqlar.
Çempionlar
Liqasının I təsnifat mərhələsinin oyunları 2-3 və 9-10 iyul aralığında, II təsnifat
mərhələsinin görüşləri isə 16-17 və 23-24 iyul tarixlərində keçiriləcək.
Çempionlar
Liqasının II təsnifat mərhələsinin iştirakçı komandaları:
Səpələnmişlər: BATE
(Belarus), “Seltik” (Şotlandiya), “Styaua” (Rumıniya), “Viktoriya” (Çexiya),
“Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya), “Partizan” (Serbiya), “Legiya” (Polşa), “Şerif”
(Moldova), “Maribor” (Sloveniya), “Slovan” (Slovakiya), “Elfsborq” (İsveç),
“Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail), “Molde” (Norveç), HİK (Finlandiya), “Ekranas”
(Litva), “NEFTÇİ” (AZƏRBAYCAN),
“Dinamo” (Gürcüstan).
Səpələnməmişlər: “Jelezniçar” (Bosniya və Herseqovina), “Hafnarfyordur” (İslandiya), “Qyor” (Macarıstan), TNS (Uels), “Ludoqorets” (Bolqarıstan), “Sliqo Rovers” (İrlandiya), “Şaxtyor” (Qazaxıstan), “Skenderbeu” (Albaniya), “Birkirkara” (Malta), “Kliftonvill” (Şimali İrlandiya), “Vardar” (Makedoniya), “Dauqava” (Latviya), “Nomme Kalyu” (Estoniya), “Fola” (Lüksemburq), “Sutyeska” (Monteneqro), I təsnifat mərhələsinin 2 qalibi.
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |