"Qarabağ", "İnter" və "Xəzər Lənkəran"ın rəqibləri bəlli oldu YENİLƏNİB
Bu gün İsveçrənin Nyon şəhərində Avroliqanın püşkü atılacaq. Stadium.az xəbər verir ki, ölkəmizi qitənin ikinci dərəcəli klub turnirində təmsil edəcək "Qarabağ", "İnter" və "Xəzər Lənkəran"ın rəqibləri bəlli olacaq. Hər 3 təmsilçimiz "səpələnmişlər" səbətində yer alır ki, bu da təmsilçilərimizin nisbətən zəif rəqiblə qarşılaşmasına şərait yaradır.
Qeyd edək ki, Avroliqanın püşkü (I, II təsnifat məhələsi)
saat 16:00 və 17:30-da atılacaq.
"Səpələnmişlər":
“Rusenborq”
(Norveç), “Jilina” (Slovakiya), “Levski” (Bolqarıstan), ÇSKA (Bolqarıstan),
“Fehervar” (Macarıstan), “Ventspils” (Latviya), “Tromse” (Norveç), “Aktobe”
(Qazaxıstan), “Dinamo” (Belarus), “Sent Patriks” (İrlandiya), “Qarabağ” (Azərbaycan), “Voyvodina”
(Serbiya), “Malmö” (İsveç), “Sarayevo” (Bosniya və Herseqovina), “Astra”
(Rumıniya), “Reykyavik” (İslandiya), “Düdelanj” (Lüksemburq), “İnter”
(Finlandiya), “Daçiya” (Moldova), “Levadiya” (Estoniya), “Linfild” (Şimali
İrlandiya), “Honved” (Macarıstan), “Valetta” (Malta), “Differdanj”
(Lüksemburq), “Metallurq” (Latviya), “Gefle” (İsveç), “Pünik” (Ermənistan),
“Zrinski” (Bosniya və Herseqovina), “Buduçnost” (Çernoqoriya), “İnter” (Azərbaycan), “Skonto” (Latviya),
“Suduva” (Litva), “Vaduts” (Lixtenşteyn), “Flora” (Estoniya), “Xəzər Lənkəran” (Azərbaycan),
“Torshavn” (Farer adaları), TPS (Finlandiya), “Breydablik” (İslandiya)
"Səpələnməmişlər":
“Domjale” (Slovakiya), “Qlentoran” (Şimali İrlandiya), “Metallurq” (Makedoniya), “Milsami” (Moldova), “Selye” (Sloveniya), “Torpedo” (Gürcüstan), “Teteks” (Makedoniya), “İrtış” (Qazaxıstan), “Jeness” (Lüksemburq), “Kruzaders” (Şimali İrlandiya), “Santa Koloma” (Andorra), “Çixura” (Gürcüstan), “Jalgiris” (Litva), “Mariehamn” (Finlandiya), “Mika” (Ermənistan), “Vestmannaeyar” (İslandiya), “Çelik” (Çernoqoriya), “Hibernians” (Malta), “Slima” (Malta), “Tiraspol” (Moldova), “Droxeda” (İrlandiya), “Trans” (Estoniya), “Qandzasar” (Ermənistan), “Kruoya” (Litva), “Astana” (Qazaxıstan), “Laçi” (Albaniya), “Teuta” (Albaniya), “Vikinqur” (Farer adaları), “Qrbalj” (Çernoqoriya), “Turnovo” (Makedoniya), “Kukesi” (Albaniya), “UE Santa Koloma” (Andorra), "Fulafyordur” (Farer adaları), “Brayton” (Uels), “Prestatin” (Uels), “Bala Taun” (Uels), “Fiorita” (San-Marino), “Libertad” (San-Marino).
***
İlk mərhələnin püşkü atılır:
"Metallurq" (Makedoniya) - "QARABAĞ"
"Slima" (Malta) - "XƏZƏR LƏNKƏRAN"
"Mariehamn" (Finlandiya) - "İNTER"
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |