Lippert də heyəti açıqladı
21 yaşadək futbolçulardan ibarət komandalar arasında Avropa çempionatının seçmə mərhələsi çərçivəsində oktyabrın 10-da səfərdə Norveç, oktaybrın 15-də isə Bakıda Portuqaliya komandası ilə qarşılaşacaq Azərbaycan yığmasının heyəti açıqlanıb:
Mirhüseyn Seyidov - Neftçi
Elvin Yunuszadə - Neftçi
Tərlan Quliyev - Neftçi
Emil Balayev - Neftçi
Nurlan Novruzov - Sumqayıt
Elşən Abdullayev - Sumqayıt
Slavik Alxasov - Sumqayıt
Kərim Diniyev - Sumqayıt
Vadim Abdullayev - Bakı
Şəhriyar Əliyev - Bakı
Hacı Əhmədov - Qarabağ
Kamil Hüseynov - Qarabağ
Abdulla Abasiyev - İnter
İlqar Ələkbərov - İnter
Ağabala Ramazanov - Xəzər Lənkaran
Orxan Sadıqlı - Xəzər Lənkaran
Rəşad Eyyubov - Simurq
Ruslan Tağızadə - AZAL
Urfan Abbasov - Qəbələ
Fatih Şanlı - Yimpaş Yozgatspor (Türkiyə)
Andriy Popoviç - Tavşanlı Linityispor (Türkiyə)
Taşkın İlter - Eintracht Braunschweig (Almaniya)
Tuğrul Erat - Fortuna Dusseldorf (Almaniya)
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |