Avropa Liqasında qrup mərhələsinin püşkü atıldı
Avropa Liqasında qrup mərhələsinin püşkü atılıb. Stadium.Az xəbər verir ki, Monakoda baş tutan mərasimdə
48 komanda 12 qrupa bölünüb. "Qarabağ"ın Çempionlar Liqasında növbə ilə mübarizədən kənarlaşdırdığı "Sheriff" və "Kobenhavn" F qrupuna düşüb. Turnirin əsas favoritlərindən "Milan" D, "Arsenal" isə H qrupunda mübarizə aparacaq.
Avropa Liqası
Qrup mərhələsi
A qrupu
“Vilyarreal” (İspaniya)
“Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail)
“Astana” (Qazaxıstan)
“Slaviya” (Çexiya)
B qrupu
“Dinamo” (Ukrayna)
“Yanq Boyz” (İsveçrə)
“Partizan” (Serbiya)
“Skenderbeu” (Albaniya)
C qrupu
“Braqa” (Portuqaliya)
“Ludoqorets” (Bolqarıstan)
“Hoffenhaym” (Almaniya)
“Başakşəhər” (Türkiyə)
D qrupu
“Milan” (İtaliya)
“Austriya” (Avstriya)
“Riyeka” (Xorvatiya)
AEK (Yunanıstan)
E qrupu
“Lion” (Fransa)
“Everton” (İngiltərə)
“Atalanta” (İtaliya)
“Apollon” (Kipr)
F qrupu
“Kopenhagen” (Danimarka)
“Lokomotiv” (Rusiya)
“Şerif” (Moldova)
“Zlín” (Çexiya)
G qrupu
“Viktoriya” (Çexiya)
“Styaua” (Rumıniya)
“Hapoel” (İsrail)
“Luqano” (İsveçrə)
H qrupu
“Arsenal” (İngiltərə)
BATE (Belarus)
“Köln” (Almaniya)
“Srvena Zvezda” (Serbiya)
İ qrupu
“Zalsburq” (Avstriya)
“Marsel” (Fransa)
“Gimaraynş” (Portuqaliya)
“Konyaspor” (Türkiyə)
J qrupu
“Atletik” (İspaniya)
“Herta” (Almaniya)
“Zarya” (Ukrayna)
“Ostersun” (İsveç)
K qrupu
“Latsio” (İtaliya)
“Nitsa” (Fransa)
“Zulte Varegem” (Belçika)
“Vitess” (Hollandiya)
L qrupu
“Zenit” (Rusiya)
“Real Sosyedad” (İspaniya)
“Rusenborq” (Norveç)
“Vardar” (Makedoniya)
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |