Milli komandaya Çexiyadan futbolçu çağırıldı
Azərbaycan milli komandasının (U-16) heyəti açıqlanıb. Stadium.az xəbər verir ki, baş məşqçi Nikolay Adam fevralın 21-dən 29-dək Bakıda keçiriləcək təlim-məşq toplanışına çağıracağı heyəti müəyyənləşdirib.
Almaniyalı mütəxəssis toplanışa Ağaseyid Qasımov, Ümid Ümidov (hər ikisi “İnter”), Aleksey Dedyukin, Maqomed Hüseynov, Bəhlul Mustafazadə, Əli Səmədov, Roman Hüseynov, Fərid Əsədli, Orxan Mehrəlizadə, Vüqar Əlibabayev (hamısı “Qəbələ”), Renat Ağaverdiyev, Elçin Tağıyev, Mahir Mədətov (hər üçü “Bakı”), Elnur Cəfərov, Əli Əliyev, İxtiyar Əhmədov (hər üçü “Xəzər Lənkəran”), Kamran Nəcəfzadə, Elməddin Məmmədov, Zeynal Zeynalov (hər üçü “Neftçi”), Əlibəy Məmmədli, Anar Həsənov (hər ikisi “Rəvan”), Şaxban Cəbrayılov (“Anji”, Mahaçqala, Rusiya), Məmməd Məmmədov (“Dukla”, Çexiya) və Ceyhun Quliyevi (“Avtovo”, Sankt-Peterburq, Rusiya) dəvət edib.
Qeyd edək ki, komandamız hazırlıq çərçivəsində İran millisi ilə 2 yoxlama matçı keçirəcək.
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |